REKLAMA
REKLAMA

Niebezpiecznie na drogach naszego powiatu. Zmrok, mgła, ślisko

Wcześnie zapadający zmrok, mgły, a niekiedy intensywne opady deszczu – to stałe elementy jesiennej pogody. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierujących jak i pieszych. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną wypadku.

Nadejście jesiennej aury sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne. Częste opady deszczu czy spadające liście powodują, że jezdnia bywa mokra i śliska, a droga hamowania zdecydowanie się wydłuża. Dodatkowym utrudnieniem są poranne mgły. Ograniczają one nie tylko widoczność, nawet do kilkunastu metrów, ale również, osadzając się na jezdni, sprawią, że nawierzchnia staje się śliska. Leżące na drogach liście w połączeniu z padającym deszczem są tak samo niebezpieczne jak śnieg i lód.

Pamiętajmy, że prędkości w połączeniu ze śliską nawierzchnią powoduje, że znacznie wydłuża się droga hamowania. W skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia. Należy zachować szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy przy dojeżdżaniu do nich.

Zdjęcie poglądowe

W miniony weekend na terenie powiatu sanockiego doszło do kilku zdarzeń drogowych:

  • W piątek przed godziną 12 w Wolicy kierująca volkswagenem, 19-letnia mieszkanka powiatu sanockiego na łuku drogi wpadła w poślizg i uderzyła w przepust drogowy. Kierująca była trzeźwa.
  • W tym samym dniu kierujący pojazdem marki BMW, 20-letni mieszkaniec powiatu sanockiego jadąc ul. Dmowskiego w Sanoku prawdopodobnie nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając w audi, które w wyniku działającej siły uderzyło w inne bmw. Następnie kierujący pojazdem marki BMW, 20-latek uderzył w pojazd ciężarowy marki Renault. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.
  • W sobotę około godziny 20:30 na ul. Kościuszki w Sanoku kierujący pojazdem marki opel prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych. Pieszy, 61- letni mieszkaniec powiatu sanockiego z obrażeniami został zabrany do szpitala. 25-letni kierujący oplem był trzeźwy.
  • W sobotę po godzinie 22, kierujący pojazdem marki Volvo, 33-letni obywatel Ukrainy, nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad autem i uderzył w latarnię znajdującą się na przeciwległym pasie ruchu. Kierujący był trzeźwy.

Policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

KPP Sanok

21-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)