REKLAMA
REKLAMA

Nielegalny hazard na Podkarpaciu. Zatrzymano 11 automatów do gier

PODKARPACIE. 11 nielegalnych automatów do gier hazardowych ujawnili podczas ostatnich działań na terenie Dębicy funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu. Od początku roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na Podkarpaciu blisko 200 nielegalnych automatów.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu przeprowadzili działania kontrolne w trzech lokalizacjach na terenie Dębicy, co do których mieli podejrzenie, że są tam urządzane nielegalne gry hazardowe.

Podczas przeszukania tych miejsc, funkcjonariusze ujawnili automaty i przeprowadzili eksperymenty gry, które potwierdziły hazardowy charakter urządzeń. Do dalszego postępowania zatrzymano łącznie 11 automatów.

W trakcie przeszukania lokali funkcjonariusze KAS zabezpieczyli także gotówkę przeznaczoną do wypłaty wygranych w wysokości 6,7 tys. złotych.

Działania prowadzone były przy wsparciu policjantów z KPP w Dębicy, którzy zatrzymali ponadto w jednym z lokali środki odurzające w postaci 2 gram amfetaminy a także dwóch mężczyzn podejrzanych o ich posiadanie.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie (art. 107 kks). Niezależnie od powyższego, organizatorowi nielegalnych gier, ale także właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna – jej wysokość wynosi sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

mł. asp. Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

16-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)