REKLAMA
REKLAMA

Nowy przypadek koronawirusa na Podkarpaciu. Śmierć 3 zakażonej osoby

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 10 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w kraju. Jeden z nich odnotowano w Rzeszowie. Jednocześnie, z przykrością, resort poinformował o śmierci trzeciej zakażonej osoby. To 66-letni mężcczyzna, który w poważnym stanie przebywał w szpitalu w Lublinie.

Mamy 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. podkarpackiego (Rzeszów), 2 z woj. dolnośląskiego (Wrocław), 2 z woj. łódzkiego (Łódź) i 2 z woj. lubelskiego (Lublin) – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia opublikowanym na Twitterze.

Siódma zakażona osoba na Podkarpaciu to starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego, który miał styczność z Covid-19. Jego stan jest dobry.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1475 osób, dla 837 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 298 testów.

Do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 7 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2.

Niemal w tym samym czasie podano również tragiczną wiadomość o śmierci trzeciej zakażonej osoby. Mężczyzna przebywał w szpitalu w Lublinie.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące – podaje resort.

Aktualnie w Polsce mamy 100 zakażonych koronawirusem. Trzy zainfekowane osoby zmarły. 

grafika poglądowa

źródło: Ministerstwo Zdrowia / Twitter, PUW w Rzeszowie

14-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)