REKLAMA
REKLAMA

Ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. AKTUALNA SYTUACJA

PODKARPACIE. Sytuacja epidemiologiczna na Podkarpacia wydaje się być opanowana, choć niepokoją codzienne raporty dotyczące przede wszystkim ogniska zachorowań w powiecie jarosławskim. Każdego dnia przybywa tam od kilku do kilkunastu zakażonych. Jak informują jednak służby sanepidu, ognisko to jest w fazie wygaszania. Nie przybywa nowych zachorowań w związku z kolonią w Rabce Zdroju, na której zakażone zostały dzieci. Publikujemy aktualną informację.

Łącznie w naszym województwie odnotowano 1122 przypadków, a 627 osób wyzdrowiało. Odnotowano 57 zgonów.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 50 603 próby pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

  • w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 35 150
  • dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 15 453

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 8 osób, 1918 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 345 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowane są 93 osoby.

Wczoraj odnotowano 17 nowych przypadków, natomiast 21 osób wyzdrowiało.

Dane: WSSE w Rzeszowie

OGNISKA KORONAWIRUSA NA PODKARPACIU

Aktualizacja informacji – województwo podkarpackie 22-07-2020

Aktualizacja informacji na terenie powiatu przemyskiego

Ognisko wśród pracowników sklepu LIDL w Przemyślu – potwierdzono 9 dodatnich wyników u pracowników sklepu LIDL w Przemyślu oraz u 5 osób z kontaktu (w tym 1 osoba z powiatu jarosławskiego). Wstępnie ustalono, że źródłem zakażenia może być styczność z osobą z ogniska w Jarosławiu. Kwarantanną objęto 53 osób (w tym pracowników oraz ich rodziny). Ognisko jest w fazie wygaszania.

Ognisko w Domu Pomocy Społecznej w miejscowości Huwniki – potwierdzono 4 pozytywne wyniki (2 u pracowników DPS oraz 2 osoby z kontaktu rodzinnego) Dwukrotnie przebadano personel oraz pensjonariuszy DPS Huwniki – uzyskano wyniki
ujemne. Nie stwierdzono transmisji zakażenia wśród pracowników i pensjonariuszy. Ognisko jest w fazie wygaszania.

W ogniskach w powiecie przemyskim wyzdrowiało 38 osób.

Ponadto na terenie miasta i powiatu przemyskiego odnotowano 4 potwierdzone przypadki zakażenia SARS CoV- 2- nie powiązane z ww. ogniskami.

Aktualizacja informacji na terenie powiatu jarosławskiego

Na dzień 21.07.2020 r. w powiecie jarosławskim odnotowano łącznie 459 osób z pozytywnym wynikiem. Są to osoby powiązane z ogniskami w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości w powiecie jarosławskim oraz ogniskiem w Zakładach Mięsnych Sokołów w Jarosławiu.

Według stanu na dzień 21.07.2020 r. łącznie w ognisku w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu odnotowano 259 osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym u 197 pracowników i 58 osób z kontaktu.

W dniach 10-11.07.2020r. oraz 14-16.07.2020 r. w punkcie ,,drive – thru” zlokalizowanym na terenie Zakładów Mięsnych w Jarosławiu zrealizowano badania przesiewowe pracowników. Badaniami objęto 960 osób, wykryto 117 zakażeń. Osoby zakażone objęto izolacjami i hospitalizacjami.

Na terenie powiatu jarosławskiego wyzdrowiało 164 osoby, a kwarantanną objętych jest 435 osób.

Zachorowania powiązane z kolonią w Rabce -Zdroju (województwo małopolskie)

Ognisko zakażeń powiązane jest z zachorowaniami na kolonii w Rabce Zdrój (powiat Nowy Targ , woj. małopolskie). Według stanu na dzień 20.07.2020 r. u 14 osób potwierdzono zakażenie SARS CoV- 2 w tym: 5 opiekunów, 5 uczestników kolonii oraz 4 osób z kontaktu. Kwarantanną objęto 25 osób.

foto nagłówek: zdjęcie poglądowe

źródło: Red., WSSE w Rzeszowie

23-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)