REKLAMA
REKLAMA

Ognisko koronawirusa w krośnieńskim szpitalu

Publikujemy aktualny komunikat Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie dotyczący obecnych ognisk koronawirusa na terenie województwa podkarpackiego (stan na 19.11.2020). 

Liczba osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim – 44 651
Liczba zgonów – 834
Liczba zgonów z innej przyczyny – 62
Łączna liczba zgonów – 896
Liczba ozdrowieńców – 23 956
Liczba aktywnych przypadków – 19 799
Liczba nowych przypadków w dniu składania raportu – 1 096
Liczba nowych zgonów w dniu składania raportu – 51

Liczba nowych przypadków stwierdzonych w województwie podkarpackim pochodzi z 25 powiatów; z wyjątkiem niżej opisanych ognisk są to pojedyncze przypadki z transmisji poziomej (zakażenia rodzinne, zakłady pracy i inne kontakty).

Powiat krośnieński

Wojewódzki Szpital Podkarpacki, Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Krośnie – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 22 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 15 pensjonariuszy i u 7 osób z personelu zakładu.

Zdjęcie poglądowe / archiwum redakcji

Powiat leżajski

Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek w Leżajsku z Domem Opieki Sióstr Kanoniczek – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 5 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 4 sióstr zakonnych i u 1 osoby podopiecznej domu.

Powiat przemyski

Miejski Dom Pomocy Społecznej ul. Wysockiego 99 w Przemyślu – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 9 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 9 pensjonariuszy zakładu.

Dom Pomocy Społecznej w Huwnikach – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 5 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 5 pensjonariuszy zakładu.

Powiat ropczycko-sędziszowski

Domu Pomocy Społecznej Ruda im. Jana Pawła II – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 28 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 u 28 pensjonariuszy domu.

Powiat tarnobrzeski

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej ZOL w Nowej Dębie – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 23 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 15 pensjonariuszy i u 8 osób z personelu zakładu.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Tarnobrzegu – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 12 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 9 pensjonariuszy i u 3 osoby z personelu zakładu.

19-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)