REKLAMA
REKLAMA

„Pakoszowianie” i KGW Pakoszówka na spotkaniu z parą prezydencką (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Na zaproszenie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Zespół Wokalno-Obrzędowy Pakoszowianie oraz KGW Pakoszówka reprezentowali region Podkarpacie w Warszawie na imprezie z okazji Dnia Kobiet.

Ten wyjątkowy „Dzień Kobiet Na Ludowo” odbył się w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie. Impreza miała charakter promujący muzykę folkową oraz tradycyjne rękodzieło oraz potrawy regionalne.

Pakoszowianie występowali z repertuarem melodii z naszego regionu zarówno w pierwszym jak i w drugim dniu pobytu. Panie z KGW przygotowały potrawy takie jak: tradycyjny żur, kwas, pieczone pierogi z kapustą i grzybami oraz ciasta, którymi raczyli wszystkich gości.

Swoją obecnością zaszczyciła wszystkich para prezydencka. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda odwiedzili stoiska pań z KGW oraz zespoły muzyczne, z którymi zrobiono sobie pamiątkowe zdjęcia.

źródło: materiały nadesłane

10-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)