REKLAMA
REKLAMA

„Pakoszowianie” i KGW Pakoszówka na spotkaniu z parą prezydencką (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Na zaproszenie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Zespół Wokalno-Obrzędowy Pakoszowianie oraz KGW Pakoszówka reprezentowali region Podkarpacie w Warszawie na imprezie z okazji Dnia Kobiet.

Ten wyjątkowy „Dzień Kobiet Na Ludowo” odbył się w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie. Impreza miała charakter promujący muzykę folkową oraz tradycyjne rękodzieło oraz potrawy regionalne.

Pakoszowianie występowali z repertuarem melodii z naszego regionu zarówno w pierwszym jak i w drugim dniu pobytu. Panie z KGW przygotowały potrawy takie jak: tradycyjny żur, kwas, pieczone pierogi z kapustą i grzybami oraz ciasta, którymi raczyli wszystkich gości.

Swoją obecnością zaszczyciła wszystkich para prezydencka. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda odwiedzili stoiska pań z KGW oraz zespoły muzyczne, z którymi zrobiono sobie pamiątkowe zdjęcia.

źródło: materiały nadesłane

10-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)