REKLAMA
REKLAMA

Patrole konne w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu zorganizowano wspólne służby policjantów patrolu konnego ze strażą leśną. Działania miały na celu między innymi zapobieganie dewastacjom ambon na terenie kompleksów leśnych. Patrol strażników leśnych i policjantów pełnił służbę między innymi w lasach przyległych do miejscowości Arłamów, a także na terenie gminy Lutowiska.

W ubiegłym tygodniu leśnicy i policjanci patrolowali las, aby przeciwdziałać dewastacjom ambon. Warto dodać, że z urządzeń łowieckich korzystają często zawodowi fotografowie przyrody oraz amatorzy, którzy w porozumieniu z myśliwymi używają ich jako czatowni. Często na ambony wchodzą turyści oraz rolnicy z dziećmi.

Celem działań jest także ujawnianie innych zachowań związanych z naruszaniem prawa między innymi zaśmiecaniem lasu. W trakcie wspólnej służby funkcjonariusze patrolowali lasy w okolicach Arłamowa i Stuposian. Atutem patrolu konnego jest to, że jest w stanie dotrzeć w miejsca trudno dostępne dla zwykłych załóg policyjnych.

Do służby zaangażowani byli funkcjonariusze Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie oraz strażnicy leśni z Nadleśnictwa Bircza i Nadleśnictwa Stuposiany.

Na co dzień patrole konne pełnią służbę nie tylko na terenach zielonych, ale również w centrum miasta np. przy zabezpieczeniu imprez masowych.

KPP Ustrzyki Dolne

28-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)