REKLAMA
REKLAMA

Patryk Sawulski z Sanoka mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zawodnik Miejskiego Stowarzyszenia Sportowego Gryf Sanok Patryk Sawulski został mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów w kategorii do lat 20.

Od piątku do niedzieli w gdańskiej Hali Atleta rywalizowali najlepsze sztangistki i najlepsi sztangiści Polski do lat 20. 250 zawodniczek i zawodników rywalizowało o medale w poszczególnych kategoriach wagowych.

W zawodach wzięły udział 2 zawodniczki i 4 zawodników reprezentujących dwa podkarpackie kluby tj, Łucja Zajdel i Paulina Moskal oraz Paweł Moskal i Daniel Felon – Lechia Sędziszów, a także Maciej Sachajdak i Patryk Sawulski – MSS Gryf Sanok.

Maciej Sachajdak startował wraz z Pawłem Moskalem w kat. do 73 kg. Sachajdak debiutujący w MP spisał się bardzo dobrze zaliczył wszystkie sześć podejść i zajął 10. miejsce w 22 osobowej stawce zawodników z wynikiem (90+111=201 kg).

Maciej Sachajdak

W kat do 96 kg. sanocki klub reprezentował Patryk Sawulski. Zaliczył w zawodach dwa podejścia 140 kg w rwaniu i 170 kg w podrzucie, co dało mu 1. miejsce i tytuł mistrza Polski U 20 na rok 2020.

Patryk Sawulski

O wyniku decydowała dyspozycja dnia, Patryk narzekał na lekką kontuzję po zaliczeniu 140 kg, za szybko uwierzył w sukces w klasyfikacji ogólnej. Podrzut wyraźny docisk na 170 kg spowodował niepotrzebną stratę podejścia, zawody na tym poziomie to olbrzymi wydatek energetyczny. Rok temu Patryk był 5., w tym 1. (ma to czego potrzebował, czyli tytuł MP). Za rok zapowiada atak na rekordy Polski Bartka Adamusa, oby jego marzenia się spełniły. Teraz Biłgoraj (koniec listopada), MP seniorów i „przerwa” (ciężka praca na zgrupowaniach), aż do marca przygotowanie dna mistrzostw świata, oby się odbyły. 3 razy złoto: w rwaniu, podrzucie i dwuboju – Patryk Sawulski – nie kryje radości Piotr Wojnarowski, prezes MSS Gryf Sanok.

Patryk Sawulski zajął też 4. miejsce w ogólnej klasyfikacji Klasyfikacja Sinclair’a (punktowej).

Mistrzostwa Polski U 20 Gdańsk 2020

1. Kacper Urban 371.6 pkt. Budowlani Opole
2. Wiatrowicz Jakub 364.7 pkt. Tarpan Mrocza
3. Bęben Patryk 359.9 pkt. Mazowia Ciechanów
4. Patryk Sawulski 354.9 pkt. Gryf Sanok
5. Kołecki Daniel 352.2 pkt Ciechan Ciechanów
6. Olaf Pasikowski 341.6 pkt Budowlani Opole

Patryk Sawulki 4 zawodnikiem Mistrzostw Polski w punktacji Siclair’a.

Obok sanoczan, dobrze zaprezentowali się zawodnicy Lechii Sędziszów:

Moskal Paweł 14. miejsce do 73 kg
Fwlon Daniel 5. miejsce do 109 kg
Łucja Zajdel 6. miejsce do 55 kg
Paulina Moskal 10. miejsce do 59 kg

źródło: MSS Gryf Sanok / nadesłane

12-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)