REKLAMA
REKLAMA

Pięcioosobowa rodzina ledwo uszła z życiem. Straty na 120 tys. zł. NOWE INFORMACJE

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W nocy ogień strawił drewniany dom pięcioosobowej rodziny z Zagórza. Co najważniejsze, wszyscy domownicy zdołali opuścić budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków. Żywioł był jednak bezlitosny. Ogień zniszczył dużą część obiektu. Straty wstępnie oszacowano na około 120 tys. zł.

Do zdarzenia doszło dzisiaj 10 minut po północy. Pożar wybuchł w zamieszkałym domu przy ul. Dojazdowej w Zagórzu.

Pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z OSP Zagórz. Później dołączyli do nich druhowie z OSP Poraż i OSP Tarnawa Górna. Szybko dojechały również dwa zastępy z PSP Sanok.

Co najważniejsze, wszyscy domownicy wydostali się na zewnątrz jeszcze przed przyjazdem służb.

Palił się dach, pokój, łazienka i część gospodarcza w przybudówce. Pożar ugaszono. Straty wstępnie oszacowano na 120 tys. zł – przekazuje nam mł. kpt. Anna Kozłowska, Oficer Prasowy KP PSP w Sanoku.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy dokonali niezbędnej rozbiórki spalonych elementów. Cała akcja zakończyła się o godzinie 3:37.

W ramach prowadzonych na miejscu działań nie udało się ustalić co było przyczyną powstania pożaru.

Spora część budynku spłonęła doszczętnie. Niektóre pomieszczenia zostały zalane w związku z przeprowadzoną akcją gaśniczą. Budynek nie nadaje się do zamieszkania.

Pięcioosobowa rodzina wybiegła z domu pozostawiając w środku cały dobytek. Dlatego też potrzebna jest pomoc pogorzelcom. O zbiórce, która ruszyła na platformie zrzutka.pl pisaliśmy TUTAJ: Dom spłonął doszczętnie. Stracili wszystko. Potrzebna pomoc!

 

Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

foto: nadesłane

foto nagłówek: KP PSP Sanok

03-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)