REKLAMA
REKLAMA

Pionierska operacja kręgosłupa w sanockim szpitalu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dnia 31.07.2020 w Szpitalu w Sanoku neurochirurdzy dr Robert Konior oraz dr Marcin Czternastek przeprowadzili pionierską operację endoskopową kręgosłupa, pierwszą tego typu w województwie podkarpackim.

Pacjent cierpiał z powodu ostrej rwy kulszowej od kilku miesięcy, a jej przyczyną była masywna przepuklina jądra miażdżystego w odcinku lędźwiowym.

Operację przeprowadzono przy użyciu endoskopu nowej generacji, który wprowadza się do kręgosłupa pomiędzy blaszkami łuków kręgów przez cięcie na skórze wielkości 5 mm. Otyłość pacjenta (ponad 120kg) nie była tutaj istotną przeszkodą, tak jak to ma miejsce przy wykonywaniu operacji drogą klasyczną. Tego typu operacja pozwala na uruchamianie pacjenta już w dniu zabiegu i jeszcze szybszy powrót do sprawności. W Polsce jest ona wykonywana tylko w kilku ośrodkach, m.in w Klinice Neurochirurgii w Tarnowie.

Nowoczesny endoskop niemieckiej renomowanej firmy użyty do zabiegu został wypożyczony na zlecenie neurochirurgów, a wyposażenie bloku operacyjnego Szpitala w Sanoku jest z nim w pełni kompatybilne.

Leczymy pacjentów metodami nowoczesnymi i małoinwazyjnymi. Ponieważ chcemy to rozwijać założyliśmy fundację na rzecz rozwoju chirurgii kręgosłupa, której celem jest zebranie pieniędzy na zakup m.in nowego endoskopu służącego do operacji wszystkich odcinków kręgosłupa.

Jak na razie współpraca ze szpitalem w Sanoku układa się bardzo pomyślnie. Cały personel medyczny jest bardzo zaangażowany w pracę na bloku operacyjnym oraz opiekę nad pacjentami pooperacyjnymi, a dyrekcja wspiera nas w procesie leczenia chorych – mówi dr Konior.

źródło: SPZOZ Sanok

13-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)