REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Brutalnie zabił kota

PODKARPACIE. Policjanci z jarosławskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w brutalny sposób zabił kota. Wobec sprawcy sąd zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. 36-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, odpowie za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (5 bm.) w nocy jarosławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji na terenie gminy Chłopice, mężczyzna zabił kota. We wskazane miejsce udali się funkcjonariusze wydziału kryminalnego, którzy w tej sprawie ustalili i przesłuchali świadków. Policjanci zabezpieczyli także nagranie monitoringu, które zarejestrowało moment uśmiercenia kota.

Funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, odpowiedzialnego za ten czyn. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty zabicia kota ze szczególnym okrucieństwem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt – osobie, która zabija zwierzę ze szczególnym okrucieństwem grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Jarosław

09-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)