REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Ogromny pożar. W budynku zwęglone zwłoki 35-latka (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W miejscowości Tropie w powiecie strzyżowskim wybuchł pożar budynku mieszkalno-gospodarczego. Ogień szybko zajął cały obiekt. Mimo szybkiej reakcji kilku zastępów straży pożarnej nie udało się uratować 35-letniego mężczyzny, którego zwęglone ciało znaleziono wewnątrz.

Przebieg akcji strażaków opisują druhowie z OSP Dobrzechów:

Zostaliśmy wezwani do pożaru budynku mieszkalno-gospodarczego w miejscowości Tropie. Niestety po drodze okazało się, że dojazd do samego miejsca pożaru będzie bardzo problematyczny, z powodu fatalnego stanu drogi (tak na parwde byla to błotna maź) oraz ukształtowania terenu.

Większość jednostek utknęła w przy szkoły podstawowej w Grodzisku lub w okolicach co praktycznie uniemożliwiało prowadzenia akcji ratowniczej.

Nasz STARuszek mozolnie aczkolwiek dzielnie brnął do przodu i okazało się, że nam jako pierwszej jednostce udało się dojechać. Przez około 30 min prowadziliśmy samodzielnie akcję gaszenia budynku, korzystając z wody znajdującej się w zbiorniku samochodu oraz jednym zbiorniku zewnętrznym, wskazanym przez osoby postronne. Niestety nie było w pobliżu żadnych cieków wodnych, a więc brak możliwości poboru większej ilości wody.

Po wyczerpaniu zasobów wody skupiliśmy się na zabezpieczeniu budynków znajdujących się wokół płonącego domu. Na szczęście na miejsce udało się jeszcze dojechać jednostkom OSP Pstrągowa oraz OSP Wysoka Strzyżowska Górna, które mogły podać wodę do dalszego gaszenia pożaru.

Kilku druchów z pozostałych biorących udział w akcji jednostek dotarło na miejsce pieszo.

Osoba postronna ostrzegła nas także o możliwości znajdowania się wewnatrz osoby, która zamieszkiwała budynek oraz o znajdowaniu się wenątrz butli gazowej, która zasilała piecyk. Po krótkim czasie udało się odnaleźć oraz zneutralizować zagrożenie pochodzące od butli gazowej.

Niestety zgodne ze wskazaniem sąsiada o możliwości znajdowania się wewnątrz 1 osoby, zostały znalezione zwęglone zwłoki. W związku z koniecznością, zabezpieczenia zwłok oraz przeprowadzenie czynności przez policję oraz prokuratora, akcja przedłużyła się. Ostatczenie pomimo ograniczonych zasobów wody udało się nam ugasić pożar.

Data: 18.12.2020 Pożar budynku mieszkalno-gospodarczego.
Godzina alarmowania: 17:52
Godzina powrotu: 00:30
Ilość ratowników: 8
– OSP Dobrzechów – GBA STAR266 [576R75]
Pozostałe siły i środki:
– 3x JRG Strzyżów
– OSP Wysoka Strzyżowska Górna
– OSP KSRG Pstrągowa
– KSRG OSP Godowa Dolna
– OSP Grodzisko
– OSP Żarnowa
– Ochotnicza Straż Pożarna Strzyżów
– Ochotnicza Straż Pożarna w Wyżnem
– Patrol Policji
Zabezpieczenie rejonu operacyjnego prowadziła:
– OSP KSRG Kalembina

źródło: ODP Dobrzechów

20-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)