REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Praca na granicy ze zdwojoną siłą (VIDEO)

PODKARPACIE: Praca na granicy ze zdwojoną siłą (VIDEO)

Drogowe przejście graniczne w Korczowej jest jednym z największych w Polsce. W 2019 roku strażnicy graniczni odprawili tu prawie 4 mln podróżnych i 1 mln środków transportu. Bezpośrednie połączenie z autostradą A4 powoduje, że właśnie w tym miejscu granicę na Podkarpaciu przekracza największa liczba aut. To również najdogodniejszy punkt dla międzynarodowych połączeń autokarowych, a w związku z prowadzoną m.in. kontrolą sanitarną, jest to główne przejście towarowe w regionie.

W związku z pandemią, od 15 marca jest to jedyne drogowe przejście graniczne na Podkarpaciu, gdzie prowadzona jest kontrola ruchu osobowego i towarowego. Rekord padł 15 marca, kiedy strażnicy graniczni odprawili na wyjazd z Polski ponad 12 tys. osób. Aktualnie coraz większa liczba obywateli Ukrainy powraca do Polski, gdzie po obowiązkowej kwarantannie zamierza na nowo podjąć pracę. Utrzymuje się zwiększony ruch towarowy, odprawianych jest tutaj nawet 850 ciężarówek dziennie.

Zadaniem strażników granicznych z Korczowej jest aktualnie oprócz kontroli granicznej, rejestracja osób objętych obowiązkową kwarantanną oraz współpraca ze służbami sanitarnymi i strażą pożarną zaangażowaną na granicy w walce z epidemią.

Placówka w Korczowej odpowiada również za ochronę prawie 22-kilometrowego odcinka granicy zielonej. Tutaj także w sposób ciągły funkcjonariusze SG wykorzystując specjalistyczne wyposażenie chronią nienaruszalności granicy państwowej. Obsadę placówki wspierają dodatkowo strażnicy graniczni z sąsiednich jednostek Bieszczadzkiego Oddziału SG – Medyki oraz Lubaczowa.

źródło: BiOSG

 

07-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)