REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Przelał 80 tys złotych, tracąc oszczędności życia

PODKARPACIE. 74-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego padł ofiarą oszustów i stracił ponad 80 tys złotych. Osoba podająca się za pracownika firmy kryptowalutowej, podczas rozmowy telefonicznej, zmanipulowała mężczyznę. Senior wykonał cztery przelewy bankowe, tracąc w ten sposób oszczędności całego swojego życia.

Do Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że w wyniku oszustwa stracił ponad 80 tys. złotych. 74-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego otrzymał telefon od mężczyzny podającego się za pracownika firmy, która zajmuje się kryptowalutą. Rozmówca powiadomił seniora, że na platformie firmy ma do wybrania pieniądze w kwocie 100 tys. zł. Warunkiem wypłacenia gotówki było wpłacenie zaliczki oraz opłacenie podatku w kwocie ponad 18 tys. Euro.

74-letni mężczyzna w ciągu dnia otrzymał kilka telefonów od pracowników firmy. Rozmówcy namawiali seniora do wykonania przelewów. Mężczyzna po namowie zrobił cztery przelewy na numer rachunku podanego przez rzekomego pracownika firmy. Z uwagi na fakt, że przelane pieniądze nie pokryły w całości zaliczki, mężczyzna postanowił zwrócić się o kredyt w banku. Senior opowiedział całą historię pracownikom banku i tutaj został poinformowany, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa.

Teraz policjanci poszukują sprawców oraz apelują o ostrożność. Podczas rozmów zachowuj zdrowy rozsądek i dużą ostrożność! Nie ulegaj presji, nie daj się skusić pozornie atrakcyjnymi ofertami, nie działaj pod wpływem chwili! Nie podawaj podczas takiej rozmowy żadnych danych, haseł, informacji o koncie, ani też nie udostępniaj ekranu komputera.

Zdjęcie poglądowe

KPP Jarosław

29-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)