REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Uprawiał konopie. Na działce i w domu

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zabezpieczyli ponad 200 gram suszu ziela konopi indyjskich i zabezpieczyli 16 krzewów. Przestępczym procederem zajmował się 31-latek. Mężczyzna uprawiał rośliny w dwóch miejscach – w swoim mieszkaniu i na działce rekreacyjnej. Mieszkaniec Tarnobrzega usłyszał zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Na trop nielegalnej uprawy konopi indyjskich wpadli kryminalni z tarnobrzeskiej komendy. Z zebranych informacji wynikało, że prowadzi ją 31-letni mieszkaniec Tarnobrzega, notowany w przeszłości za podobne przestępstwo.

Podczas wykonywanych czynności, policjanci przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny. Funkcjonariusze zabezpieczyli 211 gram suszu, stanowiącej 591 porcji narkotyku i 4 krzewy konopi. Przeprowadzone badania wstępnie potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana.

Kryminalni sprawdzili też działkę rekreacyjną należącą do 31-latka. W jednej z alejek ujawnili 12 krzewów konopi. Rośliny były w różnych fazach wzrostu, niektóre miały 150 cm. wysokości. Rosły w gruncie i donicach. Według opinii biegłych z posiadanej plantacji mieszkaniec Tarnobrzega, mógł wytworzyć znaczną ilość narkotyku.

Funkcjonariusze przesłuchali mężczyznę. Przedstawili mu zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 31-latkowi, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

KMP Tarnobrzeg

11-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)