REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Utonęły dwie młode osoby

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych zdarzeń, do których doszło wczoraj (16 bm.) w powiecie rzeszowskim. Utonęły dwie młode osoby. W obu przypadkach mimo akcji ratunkowej i reanimacji, ich życia nie udało się uratować. Policja apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Pierwsze z tragicznych zdarzeń miało miejsce po godz. 13, w podrzeszowskim Lipiu, gdzie utonęła 22-letnia mieszkanka powiatu lubaczowskiego. Jak wstępnie ustalono, kobieta weszła do wody i po chwili zniknęła pod powierzchnią. Na miejsce wezwano służby ratunkowe ze specjalistycznym sprzętem do poszukiwań. Płetwonurkowie odnaleźli ciało kobiety. Niestety, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej 22- latki nie udało się uratować.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godz. 20, w miejscowości Stobierna – Przysiółek Poręby. Jak ustalono, kilku mężczyzn przebywało nad stawem żwirowym. Jeden z nich, 30-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego wszedł do wody. Po chwili będący na brzegu znajomi stracili go z oczu. Mężczyźni próbowali go odnaleźć, jednak im się to nie udało. Na miejsce wezwali służby ratunkowe, które wydobyły ciało 30-latka z wody. Pomimo akcji reanimacyjnej, mężczyzna zmarł.

Nad wyjaśnieniem okoliczności i przyczyn tragicznych zdarzeń pracują policjanci i prokuratura.

Policja apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zachowanie rozwagi i ostrożności podczas wypoczynku nad wodą.

Zdjęcie poglądowe

KMP Rzeszów

17-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)