REKLAMA
REKLAMA

Policjanci i żołnierze WOT sprawdzają osoby na kwarantannie

SANOK / PODKARPACIE. Każdego dnia policjanci, na terenie powiatu sanockiego, sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową stosują się do zaleceń oraz czy nie potrzebują pomocy. W działaniach tych funkcjonariuszy wspierają żołnierze WOT. Wszystko po to, by mieszkańcy naszego powiatu byli bezpieczni i zdrowi.

Policyjne patrole codziennie sprawdzają osoby objęte kwarantanną domową. Nie mają jednak z nimi bezpośredniego kontaktu, nie wchodzą do ich domów czy mieszkań. Policjanci telefonicznie, przez domofon, bądź też z bezpiecznej odległości potwierdzają obecność konkretnej osoby. Pytają też, czy osoby objęte kwarantanną nie potrzebują jakiejś pomocy lub wsparcia. Jeśli tak – informują o tym odpowiednie instytucje.

W działaniach policjantów wspierają także żołnierze, z którymi wspólnie pełnią służbę. Sprawdzeń przestrzegania kwarantanny może dokonywać również patrol składający się jedynie z żołnierzy.

Prowadzone działania funkcjonariuszy Policji i żołnierzy mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

źródło: KPP Sanok

10-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)