REKLAMA
REKLAMA

Położna i pacjentki zakażone koronawirusem. 16 noworodków w kwarantannie

PODKARPACIE. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie uzyskał z informacje o potwierdzonym wyniku dodatnim u położnej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA Sp. z o. o., Sp. k. w Rzeszowie. Kwarantanną objęto ogółem 72 osoby z terenu miasta i powiatu rzeszowskiego (w tym 7 osób z personelu oraz 16 pacjentek, 16 noworodków i 33 współdomowników. Wstrzymano przyjęcia nowych pacjentek do oddziału, tj. patologii ciąży. Przyjmowane są pacjentki wyłącznie w stanach nagłych na wydzieloną do tego celu część oddziału ginekologiczno – położniczego.

Wojewódzki sanepid podaje informacje o zakażeniach koronawirusem w rzeszowskim szpitalu PRO-FAMILIA.

Podjęte zostały następujące działania: kwarantanną objęto ogółem 72 osoby z terenu miasta i powiatu rzeszowskiego (w tym 7 osób z personelu oraz 16 pacjentek , 16 noworodków i 33 współdomowników). Dane 39 pacjentek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie przekazał do innych PSSE w województwie i poza województwem w celu objęcia nadzorem i badaniami.

W ramach działań mających na celu przecięcie dróg szerzenia się zakażenia w szpitalu przeprowadzono w szpitalu gruntowną dezynfekcję poprzez zamgławianie środkiem do dezynfekcji na bazie nadtlenku wodoru i srebra, dezynfekcję przeprowadzono we wszystkich pomieszczeniach izby przyjęć, oddziału patologii ciąży, wszystkich odcinków oddziału ginekologiczno – położniczego, traktu porodowego i innych – wyjaśnia Mateusz Radko, zastępca Rzecznika Prasowego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Pacjentki przebywające w Oddziale Patologii Ciąży, mające kontakt z zakażonym pracownikiem zostały poddane kwarantannie w warunkach szpitalnych. Po upływie 7 dni od kontaktu u pacjentek zostały wykonane testy na obecność wirusa SARS CoV-2 – wyniki ujemne. Wstrzymano przyjęcia nowych pacjentek do oddziału, tj. patologii ciąży. Przyjmowane są pacjentki wyłącznie w stanach nagłych na wydzieloną do tego celu część oddziału ginekologiczno – położniczego.

Do dnia 29.07.2020 r. badaniami kontrolnymi w szpitalu objęto: 235 osób z personelu oraz 58 pacjentek (wszystkie wyniki ujemne).  W dniu 29.07.2020 r. uzyskano 2 pozytywne wyniki u pacjentek szpitala wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego i mieleckiego) – podaje Mateusz Radko z WSSE w Rzeszowie.

Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

zdjęcie poglądowe

źródło: WSSE w Rzeszowie

30-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)