REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Okradł kolegę, z którym pił alkohol

NOZDRZEC / PODKARPACIE. 56-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego ukradł pieniądze swojemu koledze, z którym wcześniej pił alkohol. Wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, mężczyzna przywłaszczył sobie pieniądze w kwocie 1600 zł i 1100 euro. Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali tylko część pieniędzy, których 56-latek nie zdążył jeszcze wydać.

Policjanci wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy uzyskali informację o kradzieży pieniędzy, do której doszło na początku lutego w jednym z domów na terenie gminy Nozdrzec. Z ustaleń policjantów wynikało, że czterech znajomych spotkało się i piło wspólnie alkohol. Dwaj mężczyźni po zakończonym spotkaniu wrócili do domów, natomiast jeden z nich został do następnego dnia u pokrzywdzonego. 56-latek wykorzystał nieuwagę swojego kolegi i gdy nadarzyła się okazja, ukradł mu z portfela pieniądze. Łącznie przywłaszczył sobie 1600 zł i 1100 euro.

Policjanci zajmujący się wyjaśnianiem tej sprawy zatrzymali 56-latka. Początkowo mężczyzna do niczego się nie przyznawał. Jednak w świetle zebranego materiału dowodowego przyznał się do tej kradzieży. Okazało się, że praktycznie wszystko zdołał już wydać. Policjanci odzyskali jeden banknot 200 zł i jeden o nominale 200 euro. Resztę 56-latek wydał na alkohol i swoje potrzeby.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut kradzieży. 56-latek przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia. Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Zdjęcie poglądowe / pixabay.com

KPP Brzozów

27-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)