REKLAMA
REKLAMA

PREMIER: Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny (WIDEO)

PREMIER: Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny (WIDEO)

POLSKA. Rząd na ten moment nie będzie wprowadzał narodowej kwarantanny. Jak poinformował w czwartek wieczorem premier Mateusz Morawiecki, liczba zakażeń zaczęła spadać i nie ma konieczności ogłaszania pełnego lockdownu.

morawiecki Foto: Mateusz Morawiecki / Facebook

Teraz wszyscy potrzebujemy jak najwięcej dobrych wiadomości. Dziś mam dla Państwa kolejną. W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! Choć stosunek zakażonych – 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek! Co to oznacza? Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny – zakomunikował szef rządu.

W oświadczeniu, jakie w czwartek 12 listopada opublikowano na Facebooku, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że Po raz pierwszy od dwóch miesięcy średnia dobowa ilość zakażeń koronawirusem obniżyła się. Przypomnijmy, że w czwartek Ministerstwo zdrowia poinformowało o 22 683 nowych zachorowaniach na COVID-19. To nadal sporo, ale o wiele mniej, niż w poprzednich dniach.

Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie – bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne. Kochani – wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Dyscyplina działa! Dlatego wciąż proszę i będę prosił – zostańmy w domu. Zasada jest prosta – im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i wyhamowanie epidemii – apelował premier.

Na wspomnianym spotkaniu z Radą Medyczną rozmawiano m.in. o szczepionce przeciw COVID-19. Jak mówił szef rządu, szczepienia mają być dobrowolne, a pierwsze dawki otrzymają seniorzy, chorzy na choroby przewlekłe, a także służby medyczne.

Wygraliśmy pierwszą bitwę w wojnie z drugą falą pandemii. Przed nami jeszcze długa walka, ale jedno jest pewne – razem ją wygramy! – zakończył Mateusz Morawiecki.

Przed tygodniem rzecznik rządu Piotr Müller informowali o tym, w jakiej sytuacji zostanie ogłoszona narodowa kwarantanna.

Pełny lockdown będzie wprowadzony, gdy zostanie przekroczony tak zwany próg bezpieczeństwa – kiedy tygodniowa średnia dziennych zachorowań na COVID-19 wyniesie około od 27-29 tysięcy (70-75 osób na 100 tysięcy mieszkańców).

EmJ1Y6JXYAYMnWQ

El-5WCPXEAAycFf_1

Grafiki (2): KPRM

 

Od nas wszystkich zależy, czy będzie potrzebna narodowa kwarantanna. Zmniejszenie liczby zachorowań pozwoli w perspektywie na przywracanie poprzednich zasad – pisał w zeszły piątek na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

 

Źródło: red., Mateusz Morawiecki / Facebook

13-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)