REKLAMA
REKLAMA

Próbował przekupić policjantów. Ukrainiec zaproponował 10 dolarów

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Wczoraj (28 bm.) policjanci ruchu drogowego ustrzyckiej komendy zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. Kierowcę, który miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i pasażera, który chciał aby jego kolega uniknął kary i postanowił, że spróbuje przekupić policjantów dolarami.

Policjanci pełnili służbę na terenie miejscowości Krościenko, gdzie zatrzymali wczoraj do kontroli osobowe audi. W trakcie czynności okazało się, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W 2018 roku utracił prawo jazdy i ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do marca 2022 roku. 35-latek nie zastosował się więc do orzeczonego przez sąd wyroku. Funkcjonariusze poinformowali kierującego, że popełnił przestępstwo i zostaje zatrzymany.

Kiedy usłyszał to pasażer audi, chcąc uchronić kolegę od odpowiedzialności, postanowił spróbować przekupić policjantów i zaproponował funkcjonariuszom 10 dolarów amerykańskich. Reakcja policjantów była natychmiastowa, oznajmili 36-latkowi, że zostaje zatrzymany za propozycję korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Kierowca i pasażer zostali przewiezieni do ustrzyckiej komendy, gdzie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej w celu nakłonienia funkcjonariusza do odstąpienia od wykonania czynności służbowych, kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowca odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

KPP Ustrzyki Dolne

29-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)