REKLAMA
REKLAMA

Próbował przekupić policjantów. Ukrainiec zaproponował 10 dolarów

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Wczoraj (28 bm.) policjanci ruchu drogowego ustrzyckiej komendy zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. Kierowcę, który miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i pasażera, który chciał aby jego kolega uniknął kary i postanowił, że spróbuje przekupić policjantów dolarami.

Policjanci pełnili służbę na terenie miejscowości Krościenko, gdzie zatrzymali wczoraj do kontroli osobowe audi. W trakcie czynności okazało się, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W 2018 roku utracił prawo jazdy i ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do marca 2022 roku. 35-latek nie zastosował się więc do orzeczonego przez sąd wyroku. Funkcjonariusze poinformowali kierującego, że popełnił przestępstwo i zostaje zatrzymany.

Kiedy usłyszał to pasażer audi, chcąc uchronić kolegę od odpowiedzialności, postanowił spróbować przekupić policjantów i zaproponował funkcjonariuszom 10 dolarów amerykańskich. Reakcja policjantów była natychmiastowa, oznajmili 36-latkowi, że zostaje zatrzymany za propozycję korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Kierowca i pasażer zostali przewiezieni do ustrzyckiej komendy, gdzie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej w celu nakłonienia funkcjonariusza do odstąpienia od wykonania czynności służbowych, kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowca odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

KPP Ustrzyki Dolne

29-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)