REKLAMA
REKLAMA

Przekręcony licznik. „Zniknęło” blisko 170 tys. km

Od 1 stycznia podczas kontroli drogowej policjanci sprawdzają stan licznika pojazdu. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali mercedesa ze zmienionym przebiegiem. Przypominamy – ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli mercedesa. W jej trakcie, okazało się, że stan licznika tego pojazdu nie zgadzał się z zapisem w systemach informatycznych. Podanie drogomierza różniło się o ponad 168 000 kilometrów w stosunku do tego, co pokazywał system. Funkcjonariusze po sporządzeniu dokumentacji fotograficznej będą teraz wyjaśniać jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypominamy, że jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Odpowiedzialność ponosi zarówno osoba, która cofa licznik, jak i osoba która zleca wykonanie takiej usługi.

Informujemy, że każdy może sam sprawdzić stan licznika z ostatniego badania technicznego pojazdu, którego jest się właścicielem lub posiadaczem korzystając z usługi ,,Mój Pojazd”.

Jeżeli mamy zamiar kupić używany pojazd, można także sprawdzić informacje, które podaje jego właściciel korzystając z bezpłatnej usługi online – ,,Historia Pojazdu”.

KPP Ustrzyki Dolne

25-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)