REKLAMA
REKLAMA

RADNY NIŻNIK: Ponad 50 milionów długu sanockiego szpitala! (VIDEO)

RADNY NIŻNIK: Ponad 50 milionów długu sanockiego szpitala! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. W trybie nadzwyczajnym zwołano w miniony poniedziałek (6 bm.) sesję Rady Powiatu Sanockiego. Temat: sytuacja szpitala w Sanoku. 

Podczas debaty prowadzonej podczas ostatniej sesji poruszono dwie kwestie. Jedna dotyczyła ciągle powiększającego się długu sanockiego szpitala. Druga, propozycji porozumienia, skierowanego przez dyrektora placówki, do wszystkich związków zawodowych działających w szpitalu, w przedmiocie zawieszenia części płacowych regulacji wewnętrznych, z uwagi na trudną sytuację finansową. Związki się na to się nie godzą. Zostało ponadto wydane zarządzenie, które gwarantuje mniejszy wzrost wynagrodzenia, niż oczekiwany przez pielęgniarki.

Dyskusja była momentami burzliwa, choć tak naprawdę organ prowadzący, Starostwo Powiatowe w Sanoku, nie przedstawiło konkretnych rozwiązań problemów szpitala. To podkreślali w swoich wystąpieniach zgodnie radni. Jedyna rzecz, która jest zmienna to wspomniany dług szpitala.

Aktualnie szpital ma ponad 21 milionów zaciągniętych kredytów i pożyczek. Kolejne 10 milionów to nie zapłacone ZUS-y. Ponad 8 milionów stanowią zobowiązania wymagalne placówki, czyli te, których termin płatności minął. Dodatkowo, szpital ma zaciągnięte zobowiązania, których termin płatności jeszcze nie minął. Tu kwota nie jest jednak znana. 

Zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych.

SESJA RADY POWIATU SANOCKIEGO – całość

Radny Sebastian Niżnik o sytuacji w Sanockim Szpitalu : „Płynęliśmy jak Tytanik na górę lodową i dorzucaliśmy jeszcze węgla, aby przyspieszyć ten proces”

Małgorzata Sawicka, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SP ZOZ Sanok w Sanoku przedstawiła sytuację, jak w ostatnich latach kształtowały się płace, tej grupy zawodowej w naszym szpitalu. 

10-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)