REKLAMA
REKLAMA

Restrukturyzacja PBS. Wniosek o rezerwę celową dla samorządów

W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, zgłosiliśmy jako Lewica kolejne zapytanie w sprawie przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku.

Poparliśmy apel samorządów, parafii i instytucji dotkniętych problemem, który skierowali do Prezesa Rady Ministrów. Zgłosiłem poprawkę do budżetu o utworzenie nowej pozycji w części 83- rezerwy celowej w kwocie 85 000 000 zł. pn „Środki przeznaczone na wypłacenie strat związanych z przymusowa restrukturyzacja PBS w Sanoku”.

Składając powyższe wnioski i stanowiska jednoznacznie popieramy wszelkie działania, majce na celu naprawę tej fatalnie przeprowadzanej restrukturyzacji na bazie zagrabionych pieniędzy samorządom i obywatelom.

W piątek odbędzie się głosowanie nad zgłoszoną przez Lewicę i Posła Wiesława Buża poprawką do budżetu w sprawie utworzenia „Rezerwy Celowej na pokrycie strat związanych z przymusową restrukturyzacją PBS.”

Apelujemy do Podkarpackich Posłów PiS o głosowanie za jej przyjęciem i ratowaniem Naszych Samorządów przed marginalizacją i ograniczeniem ich perspektyw inwestycyjnych na kolejne lata!

materiały nadesłane

13-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (16)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Zbigniew 2020-02-13 11:13:27
0 0
Proboszczowie i Samorządy pokazały prawdę ,Brawo Robert P .
adrian2020-02-13 11:36:13
0 0
Niszczą nasze małe ojczyzny,niszczą samorządy.Nie dość,że samorządy muszą dopłacać do oświaty,bo subwencje przyznawane przez rząd są za małe,nie dość,że zabrali samorządom pieniądze,z podatku PIT dla osób do 26 roku życia,nie dość,że podwyższyli ceny prądu,podnieśli średnią krajową,to jeszcze zabrali biednym samorządom podkarpackim,pieniądze,które mieli na rachunkach!! Mało tego.Jak czytamy w tym piśmie wyżej,to zabrali jeszcze pieniądze szpitala!! To już woła o pomstę do nieba!!!A najgorzej wkurza to,że jednocześnie w sejmie prowadzone są prace nad przyznaniem TVP prawie dwa miliardy złotych .
@adrian2020-02-13 12:09:54
0 0
Człowieku " ogarnij" się co wypisujesz za bzdury." Co ma piernik do wiatraka" , zastanów się kto w PBS bezkrytycznie i bezpodstawnie udzielał kredytów swoim znajomym , które niespłacone w terminie i bez zabezpieczeń finansowych doprowadziły do tak krytycznej sytuacji .To jest przecież Bank SPÓŁDZIELCZY. Kto zabrał te i jakie pieniądze? - szpitalom , biednym samorządom etc..Puknij się w ten pusty czerep zanim więcej razy zaczniesz coś " gryzmolić" na tym portalu.
Towarzyszka Matriocha .2020-02-13 12:10:30
0 0
Lewica nas obroni .
..2020-02-13 12:14:40
0 0
Brawo Lewica, cieszę się, że w końcu piszemy o innych partiach, przecież Podkarpacie to też inni posłowie
Kazimierz2020-02-13 12:44:24
0 0
Dlaczego @adrian pisze jak nie zna prawdę i każe pukać się w głowę to język nie katolicki i nie człowieczy ,to język chamstwa i nienawiści. Winnych należy ukarać ,ponieważ już 2016r po bilansie było wiadomo że jest coś nie dobrze w Banku. Natomiast to Ustawy o finansach publicznych i zamówieniach publicznych zmuszały samorządy do zakładania rachunków właśnie w PBS ponieważ dawał najkorzystniejsze oferty. Na tacę składali wierni ofiary na remonty,ogrzewania czy wyposażenia naszych świątyń i CO?.
Nie wie prawica2020-02-13 13:08:50
0 0
Co zrobiła lewica
Nie wie prawica2020-02-13 13:11:16
0 0
I w dodatku parafie ? klimat jednak się zmienia.
@ Kazimierz2020-02-13 13:14:46
0 0
..."podwyższyli ceny prądu,podnieśli średnią krajową,to jeszcze zabrali biednym samorządom podkarpackim,pieniądze" .To ONI i jacy ONI zabrali pieniądze, pytam po raz wtóry , Państwo ?. Zapytam kto udzielał kredytów, komu i na jakich zasadach.Państwo zabrało pieniądze , chyba Cię " pogięło" - Państwu udzielali tych kredytów? sic!... Samorządy utraciły bezprawnie wiele pieniędzy to fakt , sam nad tym boleje , ale należy szukać tych pieniędzy nie u Państwa ( czyli jak ktoś napisał Rządu) ,tylko u tych , którym PBS udzielał wielomilionowych kredytów bez zabezpieczenia .
vec.art2020-02-13 16:00:36
0 0
Wynika z tego, że Parafie są bardzo bogate, bo skoro coś straciły to musiały mieć na koncie w PBS powyżej 100 tyś. euro. Skoro ksiądz chce mieć pełną wiedzę o każdym z parafian, to parafianin powinien mieć również wiedzę o swojej parafii w tym o stanie majątku.
@vec.art2020-02-13 17:25:13
0 0
Mam pytanie z czego "Wynika z tego, że Parafie są bardzo bogate" ? ,szczególnieTU na Podkarpaciu w obszarze działania PBS.Zapraszam na szlak Architektury Drewnianej , popytaj miejscowych ile kosztowała renowacja tutejszych zabytkowych świątyń , od ilu wielu lat dobrowolnie składamy środki na ich odnowę , renowację starych cmentarzy , prace konserwatorskie zabytków sakralnych , budowę nowych świątyń etc. ( dołożyłeś chociaż marny grosz , ale pisać tak niesprawiedliwie to potrafisz).
kjdsAOI2020-02-13 17:53:16
0 0
@adrian 2020-02-13 11:36:13 Adrian nie rozumie i ja to rozumiem. Samorządy nie dopłacają do oświaty. Samorządy, zgodnie z ustawą, realizują swoje obowiązki. Idąc tokiem myślenia @adriana, to dopłacamy do dróg, chodników, mostów, diet radnych itp., pewnie też dopłacamy do @adriana. Jednak to @adrian niewiele wie na temat funkcjonowania oświaty. Wielu, zbyt wielu radnych, w tym powiatowych, nie potrafi ze zrozumieniem przeczytać Ustawy o systemie oświaty i obowiązków samorządów różnych szczebli w tym zakresie. Kiedyś dwoje radnych opublikowało tekst, pod którym się podpisali, i w tym tekście stwierdzili, że w jednej z gmin powiatu sanockiego płaci się nauczycielom za nieprzepracowane godziny i godziny brakujące do pensum. Kłamali. Prawnie takiej sytuacji nie mogło być i nie było. Nigdy nie przeprosili, a, moim zdaniem, skłócili w gminie różne środowiska na długo.
adrian.2020-02-14 09:42:57
0 0
do kjdsA.Adrian rozumie,że rząd wypłaca samorządom subwencje oświatowe.Oczywiście te kwoty są różne dla różnych samorządów.Subwencje powinny być tak wyliczone,że mają wystarczyć samorządom na prowadzenie jednostek oświatowych.Jeżeli nie są wystarczające,to samorządy są zmuszone do dopłacania brakujących kwot ze swoich budżetów.Obecnie sytuacja jest taka, że subwencja nie wystarczająca.Ale ja się nie znam.I na koniec.Sam na siebie zarabiam.
Helena2020-02-14 11:44:39
0 0
Brawa dla lewicy za to że w sposób konstruktywny i rzeczowy podchodzi do powaznego problemu , a nie jak pis czy po które "naparzają się miedzy sobą " kto wiecej ukradł . Mam wreszcie na kogo głosować.
JestemWzruszony2020-02-14 13:55:14
0 0
A pan Uruski nie stawił się na głosowaniu w sprawie pomocy naszym samorządom. A i cały PiS (prócz jednego) głosował przeciw pomocy (kilku jeszcze poszło w ślady Uruskiego i też nie przyszło) . A nasza sanocka zjednoczona prawica tak wychwalała pana Uruskiego - że taki patriota lokalny, że walczy o naszą lokalną społeczność. Może w międzyczasie Lichocka prowadziła sympozjum szkoleniowe pt. "Jak się drapać palcem po oku. Sztuka drapania bez obrażania" i stąd ta nieobecność.
Alex 2020-02-15 21:22:54
0 0
I co? PiS wypiął się na podkarpackie samorządy. Dwa lata temu było wiadomo że bank ma poważne problemy. Gdzie byli samorządowcy? Gdzie służby finansowe samorządów? Ktos za to odpowie, czy dalej będzie udawanie, że nie wiedzieli o sytuacji banku? Niedopełnienie obowiązków się kłania.