REKLAMA
REKLAMA

Restrukturyzacja PBS. Wniosek o rezerwę celową dla samorządów

W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, zgłosiliśmy jako Lewica kolejne zapytanie w sprawie przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku.

Poparliśmy apel samorządów, parafii i instytucji dotkniętych problemem, który skierowali do Prezesa Rady Ministrów. Zgłosiłem poprawkę do budżetu o utworzenie nowej pozycji w części 83- rezerwy celowej w kwocie 85 000 000 zł. pn „Środki przeznaczone na wypłacenie strat związanych z przymusowa restrukturyzacja PBS w Sanoku”.

Składając powyższe wnioski i stanowiska jednoznacznie popieramy wszelkie działania, majce na celu naprawę tej fatalnie przeprowadzanej restrukturyzacji na bazie zagrabionych pieniędzy samorządom i obywatelom.

W piątek odbędzie się głosowanie nad zgłoszoną przez Lewicę i Posła Wiesława Buża poprawką do budżetu w sprawie utworzenia „Rezerwy Celowej na pokrycie strat związanych z przymusową restrukturyzacją PBS.”

Apelujemy do Podkarpackich Posłów PiS o głosowanie za jej przyjęciem i ratowaniem Naszych Samorządów przed marginalizacją i ograniczeniem ich perspektyw inwestycyjnych na kolejne lata!

materiały nadesłane

13-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)