REKLAMA
REKLAMA

Rowerem z Soliny do Zakopanego? Można podpisać petycję w sieci! SPRAWDŹ

PODKARPACIE / MAŁOPOLSKA. W sieci pojawiła się petycja dotycząca budowy trasy rowerowej łączącej Solinę z Zakopanym. Co sądzicie o pomyśle? Skorzystalibyście z takiej trasy?

Wypełniając i wysyłając interaktywny formularz, deklarują Państwo swoje poparcie dla inicjatywy na rzecz budowy dwóch tras rowerowych, w obrębie województwa podkarpackiego tj. Velo Karpatia oraz Velo San. Odcinki te, będą wchodzić w skład docelowej trasy, łączącej Solinę z Zakopanem – czytamy w opisie internetowej petycji.

Velo Karpatia obecnie znajdująca się w sferze planowania, ma mieć swój początek na granicy województwa małopolskiego tj. miasto Biecz / gmina Skołyszyn (Podkarpacie). Następnie ma przebiegać w kierunku wschodnim, przez Jasło, Krosno, Rymanów w kierunku Sanoka, gdzie ma się kończyć i płynnie łączyć z kolejną, nowo powstającą trasą rowerową – Velo San.

Velo San będzie trasą przebiegającą doliną Sanu. Swój początek będzie miała w Sanoku, skąd doliną rzeki będzie prowadzić do Zagórza, Leska, a następnie do miejsca docelowego, tj. do Zalewu Solińskiego. W planach jest także, połączenie trasy Velo San ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo w okolicach Dynowa.

Trasy województwa podkarpackiego w połączeniu z trasami województwa małopolskiego, tj. Velo Beskid oraz Velo Dunajec, będą tworzyć docelową trasę rowerową Solina – Zakopane.

Przed nami dużo pracy, aby powstała w/w trasa rowerowa. Każdy głos poparcia ma znaczenie i jest na wagę złota. Z Państwa wsparciem osiągniemy cel i w najbliższej przyszłości, wszyscy będziemy mieli możliwość jazdy rowerem w gronie rodziny oraz przyjaciół, bezpiecznymi drogami rowerowymi do tak atrakcyjnych turystycznie miejsc, jak Solina, czy Zakopane – podkreślają organizatorzy i pomysłodawcy petycji.

W razie pytań, można kontaktować się bezpośrednio ze Stowarzyszeniem Aktywny Beskid lub portalem GorliceBike.pl

POPIERASZ TEN POMYSŁ? PODPISZ PETYCJĘ TUTAJ

16-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)