REKLAMA
REKLAMA

RZESZÓW: Wznowienie lotów krajowych! Będą dodatkowe procedury sanitarne

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od poniedziałku 1 czerwca br. przestaje obowiązywać zakaz wykonywania lotów pasażerskich wewnątrz Polski. Dzięki temu PLL LOT ogłosił wznowienie połączeń krajowych pomiędzy Rzeszowem a Warszawą. Wraz z uruchomieniem połączeń krajowych wprowadzono dodatkowe procedury, które mają zapewnić bezpieczeństwo pasażerów.

W oparciu o wytyczne EASA (Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) oraz wytyczne Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” wdrożył i przygotował nowe procedury bezpieczeństwa, które pozwolą na sprawną a zarazem bezpieczną podróż lotniczą.

Foto: archiwum Port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Ogłoszony w pierwszej fazie odmrażania połączeń rozkład lotów zakłada, że będzie to 12 rejsów tygodniowo. Bilety dostępne są w systemach rezerwacyjnych przewoźnika na stronach: www.lot.com

Rozkład lotów Rzeszów-Warszawa (od 1 czerwca br.):

 • WAW – 07:00 – RZE – 8:00 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek piątek, sobota),
 • RZE – 09:30 – WAW – 10:30 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek piątek, sobota),
 • WAW – 17:00 – RZE – 18:00 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek piątek, niedziela),
 • RZE – 19:30 – WAW – 20:30 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek piątek, niedziela).

– Z zadowoleniem przyjęliśmy decyzję narodowego przewoźnika PLL LOT o odmrożeniu krajowych rejsów pasażerskich. Jasionka znalazła się wśród 8 portów regionalnych do których w pierwszej kolejności będą wznowione loty. Powrót do latania wymagał od nas wypracowania i wdrożenia nowych procedur bezpieczeństwa. Śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy gotowi aby od 1 czerwca powitać Państwa na lotnisku gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa. Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty naszego lotniska, a w szczególności zapraszamy przedstawicieli biznesu dla których lotnicze połączenie ze stolicą jest bardzo ważne – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

Wraz z uruchomieniem połączeń krajowych wprowadzono dodatkowe procedury, które zapewnią bezpieczeństwo. Nowe wytyczne na lotniskach przygotowały światowe i krajowe instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo podczas podróży lotniczych. Najważniejsze z nich to dostępność terminala jedynie dla pasażerów posiadających ważny bilet (oraz opiekunów osób niepełnosprawnych i małoletnich) lub klientów korzystających z usług najmu pojazdów. Bardzo ważną zasadą jest także obowiązek zakrywania dróg oddechowych.

Czynne jest tylko jedno wejście do terminala, gdzie po wejściu dokonywany będzie pomiar temperatury ciała. Terminal będzie oznakowany w taki sposób, aby pomóc zachować minimum 1,5 metra dystansu społecznego. W różnych miejscach rozmieszczone zostaną środki dezynfekujące, a pasażerowie z rejsów przylotowych będą odseparowani od wylatujących.

Wejście do terminala pasażerskiego na rzeszowskim lotnisku:

 • Wejście do terminala wyłącznie przez drzwi główne od strony zachodniej. Pozostałe drzwi służą wyłącznie do wychodzenia z terminala.
 • Przed wejściem obowiązkowo należy zasłonić usta i nos np. maseczką, chustą.
 • Weryfikacja uprawnionych osób do wejścia do terminala przez pracownika portu w punkcie kontroli.
 • Weryfikacja temperatury ciała w punkcie pomiaru.
 • Przejście do odprawy biletowo-bagażowej, a następnie do kontroli bezpieczeństwa.
 • Wejście do strefy odlotów.

Źródło: Port lotniczy Rzeszów-Jasionka / informacje prasowe

02-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)