REKLAMA
REKLAMA

Sanepid przeprowadził 216 kontroli. Wystawiono 1 mandat

PODKARPACIE. W miniony weekend służby sanepidu wspierane przez policję i straż miejską, przeprowadziły zmasowane kontrole w powiatach z największym przyrostem zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Przeprowadzono 216 kontroli w zakładzie pracy, zakładach żywienia zbiorowego, sklepach spożywczych, salonach fryzjersko-kosmetycznych, obiektach sportowo-rekreacyjnych, dyskotece, aptekach, lodziarniach i innych. Udzielono 96 pouczeń i wystawiono 1 mandat na kwotę 500 zł.

grafika poglądowa

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o efektach licznych kontroli przeprowadzonych tylko w miniony weekend w trzech powiatach województwa podkarpackiego, aktualnie odnotowujących największy przyrost zakażeń koronawirusem.

„W związku z wprowadzeniem na terenie kraju dodatkowych obostrzeń w powiatach z największym przyrostem zakażeń (oznaczonych jako strefa czerwona lub żółta) na terenie województwa podkarpackiego wzmożone działania kontrolne rozpoczęły się na terenie trzech
powiatów jarosławskiego, przemyskiego i miasta Przemyśla” – czytamy w komunikacie WSSE w Rzeszowie.

Kontrole przeprowadzali pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej z terenu naszego województwa i województwa lubelskiego przy wsparciu funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej.

Przeprowadzono łącznie 216 kontroli. Skontrolowano 1 zakład pracy, 84 zakłady żywienia zbiorowego, 69 sklepów spożywczych, 8
salonów fryzjersko-kosmetycznych, 4 obiekty sportowo-rekreacyjne, dyskotekę oraz 49 innych miejsc i obiektów (apteki, lodziarnie, targowiska, festyn, stacje paliw i in.). Udzielono 96 pouczeń oraz nałożono 1 mandat 500 zł. w zakładzie żywienia zbiorowego – podaje Dorota Gibała, Rzecznik Prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

źródło: Red., WSSE w Rzeszowie

10-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)