REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 11-latka walczy z nieznaną chorobą! Pomóżmy!

Częste bóle brzucha, wymioty i nietolerancje pokarmowe to objawy, z którymi na co dzień walczy 11-letnia Natalia. Choroby trawienne – nietolerujące pokarm , są nadal diagnozowane przez lekarzy. Potrzebna jest pomoc nas wszystkich!

Pomoc Natalii w diagnozie

Natalia ma 11 lat i pochodzi z Sanoka w województwie podkarpackim, kocha muzykę, zwierzęta i chce spełniać swoje marzenia oraz rozwijać swoje pasje jak każde dziecko. Natalia walczy jednak z rzadkimi nieznanymi chorobami trawiennymi, metabolicznymi i nietolerancjami pokarmowymi, które obecnie znajdują się w trakcie długiej kosztownej diagnozy. Objawy tej choroby to częste bóle brzucha, wymioty i nietolerancje pokarmowe.

Natalia posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Dzięki wsparciu darczyńców, głównie z Podkarpacia w 2019 roku Fundacji udało się sfinansować dziewczynce badanie genetyczne i kilka konsultacji medycznych. Niestety to nie pozwoliło jej zdiagnozować do końca (badanie wykazało gen odpowiedzialny za nietolerancję laktozy) i to nie koniec walki o diagnozę Natalii, która ciągle stara się poznać na co jest chora. Dziewczynce pilnie potrzebne są dalsze badania i diagnostyka oraz wymaga bardzo drogiego pełnopłatnego specjalistycznego żywienia (nietolerancje fruktozy, glukozy, laktozy) . Aby żyć potrzebuje częstych konsultacji i wizyt lekarskich u specjalistów w Rzeszowie i w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie oraz lekarzy chorób metabolitycznych w Rzeszowie i Krakowie.

W dobie Koronowirusa (COVID-19) i utrudnionego dostępu do niektórych ośrodków medycznych niestety konieczne są również wizyty prywatne. Obecnie Natalia znajduje się m.in. pod opieką lekarza pediatry gastroeterologa i chorób metabolicznych z Niepublicznej Przygodni specjalistycznej Rzelek w Rzeszowie. Niezbędne są również np. badania w kierunku nietolerancji histaminy, badania w kierunku tarczycy i trzustki, badania wątrobowe, niezbędny jest zakup dziecięcej ortezy tułowia i inne zalecane przez lekarzy konsultacje, badania oraz badania genetyczne jeśli będzie to niezbędne. Nadal rozszerzana jest także diagnostyka nietolerancji i Natalia musi zrobić kolejne badania w tym zakresie, niestety są one płatne.

Rodziców dziewczynki nie stać na finansowanie tych wszystkich wydatków z funduszy prywatnych. Dlatego prosimy Państwa o wsparcie Natalii i jej diagnostyki. Pomóżmy jej w tej diagnozie. Przekazane darowizny zostaną przeznaczone na sfinansowanie niezbędnych badań diagnostycznych nietolerancji i innych niezbędnych badań diagnostycznych, prywatnych konsultacji medycznych, dojazdu do publicznych ośrodków zdrowia, zakupu zalecanych leków i odżywek, pobytu jednego z rodziców w szpitalu podczas kolejnych hospitalizacji dziewczynki oraz pokrycia kosztów niezbędnej i zalecanej diety. Koszty sfinansowane dzięki zbiórce i zebranym darowiznom zostaną również zamieszczone w aktualizacji zbiórki. Wszystkie wskazane wydatki będą również rozliczone księgowo Fundacji Nieskończone Możliwości przez rodziców dziewczynki. Dziękujemy za okazane serce i wsparcie, w tych trudnych obecnie czasach pandemii COVID-19 dla chorych na choroby rzadkie.

Szczegóły dotyczące choroby Natalii dostępne pod linkiem. Tam też istnieje możliwość wsparcia finansowego.

LINK DO ZBIÓRKI – kliknij

źródło: Pomagam.pl

26-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)