REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 24 godziny modlitwy. Przyjdź do Jezusa

SANOK / PODKARPACIE. Bezgraniczne zawierzenie Bogu to modlitwa na trudne czasy. Wbrew pozorom, wcale nie jest łatwa. Nie oznacza rezygnacji, tchórzostwa, wyparcia ze świadomości trudnych spraw, smutku, ucieczki od problemów. Jest pełnym ufności zawierzeniem Ojcu w najtrudniejszej nawet sytuacji, spojrzeniem na życie z perspektywy wiary.

Dotyczy nie tylko takich wydarzeń jak choroba, śmierć bliskiej osoby, trudności rodzinne, utrata pracy, prestiżu, dobrego imienia, ale też uwarunkowań życiowych, na które nie mamy wpływu: braku uzdolnień, urody, niskiego statusu społecznego, przodków, ciągłych niepowodzeń mimo starań i wysiłku, szarzyzny codzienności. Możemy albo buntować się, rozpaczać, żyć w ciągłym wzburzeniu albo powierzyć się z ufnością ramionom kochającego Boga: „Ojcze mój powierzam się Tobie bez reszty, bądź wola Twoja”.

Jedyną rzeczą, która może dać pokój wewnętrzny, kiedy miażdży nas nieubłagany bieg wydarzeń, jest spojrzenie wiary. Wiary mówiącej nam, że w każdym przypadku działa ukryta Dłoń Boga. Zawierzenie nadaje życiu pełnię, zanikają kompleksy i nadmierna pewność siebie. Człowiek walczy bez lęku, nie martwi się o rezultaty, które zależą jedynie od woli Ojca, a jego potencjalne zdolności – choćby obiektywnie niewielkie – zostają wykorzystane do maksimum. Zawierzenie jest źródłem siły i pokoju.

Comiesięczna, 24-godzinnej adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele na Posadzie jest dobrym czasem na przemyślenie naszej postawy. Czy jestem człowiekiem zawierzenia? Do świątyni można przyjść o dowolnej porze – rano, w ciągu dnia, wieczorem albo w nocy. Pan czeka na każdego przez całą dobę. Odłóżmy na ten czas wszystkie mniej istotne sprawy, telewizor, internet, telefon.

Adoracja rozpoczyna się mszą świętą o godz. 17.00 w piątek 4 grudnia i kończy mszą świętą w sobotę 5 grudnia.

źródło: materiały nadesłane

04-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook