REKLAMA
REKLAMA

KORONAWIRUS SANOK: Co wiemy o drugim przypadku zakażenia?

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Odebraliśmy od Państwa wiele sygnałów i telefonów, z zapytaniem o szczegóły dotyczące drugiego przypadku zakażenia koronawirusem, mieszkańca naszego powiatu. Śpieszymy z wyjaśnieniami.

O szczególny zapytaliśmy w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, skąd napływają komunikaty. 

Informacje o stanie zdrowia, to dane wrażliwe. Nie chcemy naruszać dobra pacjentów. Inaczej sytuacja ma miejsce, jeżeli ktoś zmarł, lub wyzdrowiał i zgodził się taką informacje publicznie podać – przekazuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

– Informacji, z terenu której gminy pochodzi pacjent, nie podamy. To dla nas dodatkowa praca. Ludzie w stacjach rejonowych pracują po 12, lub nawet po 24 godziny. Nie jesteśmy w stanie tak szczególnych informacji udzielać. Tym bardziej, że mamy szereg innych obowiązków, związanych z epidemią – mówi z kolei Dorota Gibała, rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Przypomnijmy: drugi przypadek zakażenia koronawirsuem, mieszkańca powiatu sanockiego potwierdzono wczoraj (31 marca). – To młody mężczyzna – brzmi komunikat służb wojewody.

O sprawie pisaliśmy 31 marca 2020
2 przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie sanockim.

red.

01-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)