REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Ćwierć miliona złotych. Tyle kosztował mieszkańców Tygodnik Sanocki w 2019 roku

SANOK / PODKARPACIE. W 2019 roku do samorządowego pisma Tygodnik Sanocki trzeba było dołożyć z podatków sanoczan ponad 250 tys. zł – wynika z informacji udzielonej przez Urząd Miasta Sanoka radnemu Romanowi Babiakowi, który na początku roku złożył interpelację w sprawie funkcjonowania gazety.

Jako radni miejscy powinniśmy w tym trudnym czasie bardzo uważnie analizować wydatki budżetowe i tam, gdzie są wzrosty wydatków, zastanowić się, w jaki sposób ich unikać lub je minimalizować. W najbliższym czasie będę chciał zwrócić radnym uwagę na Tygodnik Sanocki. Analiza danych za 2019 rok jest zatrważająca – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Sławomir Miklicz, radny Rady Miasta Sanoka, który postanowił publicznie zabrać głos w tej sprawie.

Nie był to pierwszy sygnał płynący z rady miasta, a sygnalizujący potrzebę reorganizacji lub przynajmniej przeanalizowania nakładów finansowych na samorządową gazetę. Wcześniej o TS mówili choćby radni Maciej Drwięga czy Roman Babiak – autor interpelacji.

W odpowiedzi na zapytanie radnego Babiaka, udzielonej przez magistrat 11 lutego 2020 roku czytamy między innymi o kosztach gazety i przychodach uzyskanych w 2019 roku. I tak:

  • W 2019 roku koszty utrzymania Tygodnika Sanockiego wyniosły w przybliżeniu 448 tys. zł
  • Gazeta dotowana przez Urząd Miasta w Sanoku osiągnęła przychody na poziomie 196 tys. zł
  • Wynik działalności Tygodnika Sanockiego w 2019 roku to minus 252 tys. zł

Nakład pisma w 2019 roku wynosił 2000 egzemplarzy, a zwroty sięgały 38%, co przekłada się na około 760 sztuk.

Sławomir Miklicz. Foto: arch. prywatne

Wydaje mi się, że jako radni powinniśmy się tym tematem zająć i zastanowić się, jak poprawić sytuację Tygodnika Sanockiego – pisma samorządowego. Mam takie przeczucie, graniczące z pewnością, że podatnicy pewnie woleliby, abyśmy te ćwierć miliona złotych wydawali na inne cele, niż na pokrywanie strat Tygodnika – mówi Sławomir Miklicz, radny Rady Miasta Sanoka.

INTERPELACJA ROMANA BABIAKA – KLIKNIJ

ODPOWIEDŹ NA INTERPELACJĘ – KLIKNIJ

Niektóre dane przekazane przez sanocki magistrat w odpowiedzi na interpelację radnego Romana Babiaka:

Screen z internetowego archiwum Tygodnika Sanockiego

źródło: BIP UM Sanok, Facebook

05-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)