REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Kilkuletnie dzieci pod opieką nietrzeźwych rodziców!

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci wczoraj dwukrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców, którzy sprawowali opiekę nad swoimi dziećmi. W Sanoku ojciec 6-letniego chłopca miał w organizmie ponad 1,5 promila. Natomiast mieszkanka gminy Sanok opiekująca się dwójką dzieci miała w organizmie ponad 2 promile. Teraz sprawą rodziców zajmie się sąd rodzinny.

Wczoraj około godz. 16:30 policjanci otrzymali informację, że w Sanoku nietrzeźwe osoby kąpią się w stawie i opiekują się dzieckiem, które siedzi na brzegu. Policjanci na miejscu zastali dwóch mężczyzn, którzy byli pod wyraźnym działaniem alkoholu. Jeden z nich znajdował się w wodzie, jednak na widok policyjnego patrolu wyszedł na brzeg. Na miejscu obecny był też 6-letni syn jednego z nich. Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy, gdzie sprawdzono stan ich trzeźwości. Badanie wykazało, że ojciec dziecka, 28-letni mieszkaniec powiatu sanockiego miał ponad 1,5 promila, natomiast jego 36-letni towarzysz ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Chłopiec został przekazany pod opiekę matce.

Tego samego dnia, po godz. 22, policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie, tym razem dotyczące nietrzeźwej matki, która miała opiekować się dziećmi. Na miejscu policjanci zastali kobietę, która wspólnie ze znajomymi piła alkohol. Została poddana badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że 26-latka mając ponad 2 promile sprawowała opiekę nad dwójką swoich dzieci w wieku 3 i 7 lat. Dzieci zostały przekazane pod opiekę wskazanej osobie.

Materiały z obu przeprowadzonych interwencji zostaną przesłane do sądu rodzinnego.

Zdjęcie poglądowe

Niektóre zachowania rodziców mogą być przyczyną dramatu, jaki przeżywają ich dzieci. Dzieci nie potrafią się same obronić przed zagrożeniami. Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami sprawowania niewłaściwej opieki nad dzieckiem, reagowały. Jeden telefon – nawet anonimowy – wykonany pod numer alarmowy 112, może przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się małoletni.

KPP Sanok

12-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)