REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Młodzieżowa Rada Miasta obradowała online

SANOK / PODKARPACIE. 20 maja 2020 roku o godz 17:00 przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka Grzegorz Nogaj otworzył piątą Sesję Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka w sposób zdalny online przez aplikację DISCORD.

Następnie odbyło się sprawozdanie z działań przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka między sesjami. Przewodniczący odbył wiele spotkań i uczestniczył w wielu wydarzeniach, które odbywały się w naszym mieście oraz przeprowadził wiele ciekawych inicjatyw na profilu Młodzieżowej Rady Miasta. Kolejnym punktem obrad było sprawozdanie działań komisji i zespołów między sesjami. Następnie podsumowano ankietę zorganizowaną przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej oraz Młodzieżowej Rady Miasta Opola, która przedstawiała wyzwania i problemy edukacji zdalnej w naszym regionie. Ankietę zaprezentował przewodniczący Komisji Rewizyjnej Radomir Niezgoda.

Kolejnym punktem obrad był Egzamin ósmoklasisty i matury w obliczu pandemii. Głos w imieniu tegorocznych maturzystów zabrała radna Klara Ostrowska, a w imieniu tegorocznych ósmoklasistów radna Natalia Jagniszczak. Przedstawiły jakie trudności i wyzwania sprawia obecna sytuacja osobom zdającym w tym roku ważne egzaminy oraz na jaką pomoc i wsparcie mogą liczyć od swoich nauczycieli.

W kolejnym punkcie przewodniczący Komisji Rewizyjnej Radomir Niezgoda podsumował turniej szachowy organizowany przez Ogólnopolską Federację Młodych, w którym brał udział jako przedstawiciel naszej Rady. Radomirowi udało się dotrzeć do ćwierćfinału.

W kolejnych dwóch punktach przewodniczący Zespołu ds. Promocji, Rozwoju i Informacji Maksymilian Kluska podsumował akcje organizowane na Facebooku Rady Młodzieży #ZOSTANWDOMU oraz #MRMWDOMU, a także cykl informacji o Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, Dnia Flagi RP oraz akcji Sanocka Młodzież z biało-czerwoną.

W wolnych wnioskach i zapytaniach padło wiele ciekawych pomysłów i planów zwłaszcza nad przeorganizowaniem działań Rady. Rozmowy toczyły się także nad założeniem Instagrama Młodzieżowej Rady Miasta, aby dotrzeć do jak największej ilości młodych ludzi. Jedna z radnych wspomniała o możliwości zorganizowania konkursu na Dzień Dziecka online. Szczegóły mają być ustalane na Zespole Problemowym, który ma się niebawem odbyć.

Na zdjęciu Grzegorz Nogaj, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka

– Obecna sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do zorganizowania naszej Sesji w formie online. Cieszę się, że udało się wszystko zorganizować. W naszym statucie jest zapis „Rada odbywa sesje w liczbie niezbędnej do wypełniania swoich zadań, nie rzadziej jednak niż raz na kwartał”, dlatego byliśmy zmuszeni zwołać sesje w tej wyjątkowej i można powiedzieć historycznej chwili. Wszystkie nasze pomysły i plany zostały przerwane przez sytuacje epidemiologiczną, którą obecnie przeżywamy. Musimy teraz powoli wracać do normalności i na tyle na ile możemy nadal kontynuować pracę dla dobra młodzieży naszego miasta. Oczywiście wiele działań podejmowaliśmy także przez ostatnie miesiące online przez kontakt z naszymi rówieśnikami na naszym profilu na Facebooku. Sytuacja nie jest łatwa ale nie możemy zamykać się na świat. Każdemu brakuje kontaktów międzyludzkich. Ale taki czas był może potrzebny, abyśmy sami na własnej skórze odczuli jak kontakt z drugim człowiekiem jest ważny w naszym życiu. Miejmy nadzieję, że apogeum pandemii jest już za nami, a teraz przez poluzowanie panujących restrykcji będziemy mogli powoli wracać do normalnego życia – mówi Grzegorz Nogaj, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka.

materiały nadesłane
Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka

22-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)