REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nowy chodnik na drodze do Skansenu. Jak się Wam podoba? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na ul. Rybickiego w Sanoku trwają prace remontowe, których celem jest poprawienie jakości chodnika w bardzo atrakcyjnym turystycznie zakątku miasta. Władze zadecydowały o zastosowaniu nieszablonowego rozwiązania. Kolorowa kostka ma odzwierciedlać motywy i wzory oparte na budownictwie ludowym autorstwa architekta Jana Lewińskiego.

Prace przy chodniku na ul. Rybickiego w Sanoku rozpoczęły się w drugiej połowie kwietnia. Roboty realizuje SPGK.

Jest to niezwykle urokliwe miejsce, tuż nad Sanem, na drodze prowadzącej do jednej z największych atrakcji miasta – Skansenu, Muzeum Budownictwa Ludowego.

Przy projektowaniu remontu chodnika, władze miasta zadecydowały o ułożeniu na chodniku wzorów bazujących na motywach opartych na budownictwie ludowym autorstwa dziewiętnastowiecznego architekta Jana Lewińskiego.

Cieszę się z realizacji tej koncepcji. Uważam, że będzie to dodatkowa atrakcja turystyczna naszego miasta – pisał na swoim oficjalnym profilu burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

źródło: Red., Facebook

07-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)