REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nowy chodnik na drodze do Skansenu. Jak się Wam podoba? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na ul. Rybickiego w Sanoku trwają prace remontowe, których celem jest poprawienie jakości chodnika w bardzo atrakcyjnym turystycznie zakątku miasta. Władze zadecydowały o zastosowaniu nieszablonowego rozwiązania. Kolorowa kostka ma odzwierciedlać motywy i wzory oparte na budownictwie ludowym autorstwa architekta Jana Lewińskiego.

Prace przy chodniku na ul. Rybickiego w Sanoku rozpoczęły się w drugiej połowie kwietnia. Roboty realizuje SPGK.

Jest to niezwykle urokliwe miejsce, tuż nad Sanem, na drodze prowadzącej do jednej z największych atrakcji miasta – Skansenu, Muzeum Budownictwa Ludowego.

Przy projektowaniu remontu chodnika, władze miasta zadecydowały o ułożeniu na chodniku wzorów bazujących na motywach opartych na budownictwie ludowym autorstwa dziewiętnastowiecznego architekta Jana Lewińskiego.

Cieszę się z realizacji tej koncepcji. Uważam, że będzie to dodatkowa atrakcja turystyczna naszego miasta – pisał na swoim oficjalnym profilu burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

źródło: Red., Facebook

07-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)