REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Oszustwo na urzędnika. Starsza kobieta straciła oszczędności!

SANOK / PODKARPACIE. 90-letnia mieszkanka Sanoka straciła swoje oszczędności, dokładnie 6 tysięcy złotych, po tym jak do mieszkania wpuściła mężczyznę podającego się za pracownika urzędu.

Mężczyzna przedstawił kobiecie ofertę otrzymania 10 tysięcy złotych dofinansowania, o które mogą ubiegać się osoby starsze. Warunkiem jego uzyskania była konieczność posiadania i pokazania własnych środków, w wysokości 6 tysięcy złotych.

Starsza pani, nieświadoma zagrożenia, wykonała polecenie mężczyzny, po czym odłożyła pieniądze na miejsce. Po wypełnieniu fikcyjnych dokumentów i opuszczeniu przez oszusta mieszkania, kobieta zorientowała się, że straciła swoje oszczędności.

– Policjanci zwracają się z apelem do rodzin seniorów – informujmy naszych dziadków i rodziców o tym, że są oszuści, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość. Jeżeli zauważycie Państwo, że ktoś chce was oszukać, natychmiast informujcie Policję. W ten sposób uchronicie siebie i inne osoby przed przestępcami – podkreśla kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie zadzwonić na alarmowy nr 112.

red.

 

07-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)