REKLAMA
REKLAMA

SANOK: „Pacjent zero” w powiecie krośnieńskim. Jaka gmina? SZCZEGÓŁY

POWIAT KROŚNIEŃSKI / PODKARPACIE. W piątek służby wojewody podały, że 19 przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu zdiagnozowano u osoby z powiatu krośnieńskiego. Jeszcze wczoraj, specjalny komunikat wydał wójt gminy, w której mieszka „pacjent zero” z tego terenu. Podano również informacje o tym, gdzie przebywał w ostatnim czasie i jak się zachowywał w kontekście kwarantanny.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 19 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który jest aktualnie hospitalizowany – poinformowała wczoraj Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY WOJASZÓWKA

BARDZO PILNE !!!

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Gminy Wojaszówka!

W dniu dzisiejszym (20 marca) pojawiła się informacja dotycząca pacjenta „0” z terenu gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego, u którego stwierdzono dodatni wynik na obecność koronawirusa SARS-COV-2.

Zgodnie z informacją uzyskaną od Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Krośnie i rzecznika Wojewody Podkarpackiego nasz mieszkaniec wracając z zagranicy dobrowolnie poddał się kwarantannie domowej. Kiedy poczuł się źle, został przewieziony do szpitala w Łańcucie na leczenie.

Pragnę uspokoić, że nasz mieszkaniec, podczas kwarantanny domowej nie miał kontaktu ani z rodziną, ani z nikim innym ze społeczności Gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego.

Sławomir Stefański Wójt Gminy Wojaszówka

Wojaszówka to gmina położona na północy powiatu krośnieńskiego, pomiędzy Krosnem a Jasłem. Liczy ponad 9 tys. mieszkańców i zajmuje obszar ponad 80 km2.

O pierwszej zakażonej osobie z powiatu krośnieńskiego pisaliśmy TUTAJ: Koronawirus w powiecie krośnieńskim!

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5911 osób, a 5298 poddane jest kwarantannie.

Aktualnie hospitalizowanych jest 69 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 985 testów. Badaniami laboratoryjnymi do tej pory potwierdzono 19 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2 w naszym województwie.

grafika poglądowa

źródło: Red., Gmina Wojaszówka, PUW w Rzeszowie

21-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)