REKLAMA
REKLAMA

SANOK: „Pacjent zero” w powiecie krośnieńskim. Jaka gmina? SZCZEGÓŁY

POWIAT KROŚNIEŃSKI / PODKARPACIE. W piątek służby wojewody podały, że 19 przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu zdiagnozowano u osoby z powiatu krośnieńskiego. Jeszcze wczoraj, specjalny komunikat wydał wójt gminy, w której mieszka „pacjent zero” z tego terenu. Podano również informacje o tym, gdzie przebywał w ostatnim czasie i jak się zachowywał w kontekście kwarantanny.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 19 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który jest aktualnie hospitalizowany – poinformowała wczoraj Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY WOJASZÓWKA

BARDZO PILNE !!!

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Gminy Wojaszówka!

W dniu dzisiejszym (20 marca) pojawiła się informacja dotycząca pacjenta „0” z terenu gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego, u którego stwierdzono dodatni wynik na obecność koronawirusa SARS-COV-2.

Zgodnie z informacją uzyskaną od Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Krośnie i rzecznika Wojewody Podkarpackiego nasz mieszkaniec wracając z zagranicy dobrowolnie poddał się kwarantannie domowej. Kiedy poczuł się źle, został przewieziony do szpitala w Łańcucie na leczenie.

Pragnę uspokoić, że nasz mieszkaniec, podczas kwarantanny domowej nie miał kontaktu ani z rodziną, ani z nikim innym ze społeczności Gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego.

Sławomir Stefański Wójt Gminy Wojaszówka

Wojaszówka to gmina położona na północy powiatu krośnieńskiego, pomiędzy Krosnem a Jasłem. Liczy ponad 9 tys. mieszkańców i zajmuje obszar ponad 80 km2.

O pierwszej zakażonej osobie z powiatu krośnieńskiego pisaliśmy TUTAJ: Koronawirus w powiecie krośnieńskim!

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5911 osób, a 5298 poddane jest kwarantannie.

Aktualnie hospitalizowanych jest 69 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 985 testów. Badaniami laboratoryjnymi do tej pory potwierdzono 19 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2 w naszym województwie.

grafika poglądowa

źródło: Red., Gmina Wojaszówka, PUW w Rzeszowie

21-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)