REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Pijany kierowca. Zdecydowana postawa świadków

CZERTEŻ / PODKARPACIE. Zdecydowana postawa świadków, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Ujęty mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grożą mu poważne konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Wczoraj przed godziną 16, dyżurny sanockiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Czerteż (powiat sanocki) doszło do obywatelskiego ujęciu nietrzeźwego kierującego.

Skierowani na miejsce policjanci zastali zgłaszających, którzy wskazali im nietrzeźwego kierowcę. Mundurowi ustalili, że małżeństwo z powiatu tarnobrzeskiego, jadąc audi w kierunku Sanoka zwróciło uwagę na poruszający się przed nimi pojazd marki Vauxhall. Sposób jazdy oraz zachowanie jego kierowcy wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierujący audi uniemożliwił mu dalszą jazdę, odebrał kierowcy kluczyki i powiadomili policję.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący to 52-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Alkomat wskazał w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz grożą mu poważne konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Zdjęcie poglądowe / archiwum Policji

KPP Sanok

24-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)