REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Policjantki z Bieszczadów nagrywały film w Skansenie (VIDEO)

SANOK: Policjantki z Bieszczadów nagrywały film w Skansenie (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Polska Policja obchodzi w tym roku 101. rocznicę powstania oraz 95. rocznicę służby kobiet w policyjnej formacji. Święto Policji to czas awansów i odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji za trud, z jakim realizują zadania na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

Powiatowe Obchody Święta Policji w tym roku odbyły się przy budynku Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Z uwagi na pandemię koronawirusa, obchody miały skromniejszy charakter i z udziałem mniejszej ilości osób.

Komendant Powiatowy Policji podinsp. Aleksander Szymaszek wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne policjantkom i policjantom. W uroczystości uczestniczył również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Grzegorz Koczera. W tym roku w ustrzyckiej komendzie awanse otrzymało łącznie 18 policjantek i policjantów: 2 policjantów w korpusie oficerów młodszych Policji, 5 funkcjonariuszy w korpusie aspirantów Policji, 9 policjantów w korpusie podoficerów Policji oraz 2 mundurowych w korpusie szeregowych Policji.

W trakcie uroczystości podinsp. Aleksander Szymaszek po wręczeniu aktów mianowania na wyższy stopień, pogratulował awansowanym, a wszystkim policjantom podziękował za trud codziennej służby. Komendant złożył podziękowania rodzinom policjantów za wsparcie i zrozumienie dla trudu policyjnej służy.

W tym roku Święto Policji zbiega się z wyjątkowym jubileuszem 95. rocznicą powstania Policji kobiecej i służby kobiet w policyjnej formacji. Dzisiaj widok kobiety w policyjnym mundurze nie wzbudza nadzwyczajnego zainteresowania. Jednak 95 lat temu taki obraz na ulicach polskich miast z pewnością stanowił niemałą sensację i należał do rzadkości.

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych z tej okazji przygotowały film, w którym przedstawiają, jak wyglądała służba funkcjonariuszek kiedyś, a jak wygląda obecnie.

Dziękujemy Jerzemu Ginalskiemu Dyrektorowi Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku za umożliwienie wykonania zdjęć i nagrania scen na terenie muzeum. Ponadto dziękujemy Grupie Rekonstrukcji Historycznej z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, st.asp. Beacie Raus, za prezentację munduru policjantki w części historycznej filmu.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

25-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)