REKLAMA
REKLAMA

SANOK / POSADA: 24 godziny z Jezusem!

SANOK / PODKARPACIE. W pierwszy piątek i sobotę miesiąca, czyli 3 i 4 lipca, w kościele na Posadzie, trwać będzie 24-godzinna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Można przyjść do świątyni o dowolnej porze – rano, w ciągu dnia, wieczorem albo w nocy. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Odłóżmy na ten czas wszystkie mniej istotne sprawy, telewizor, internet, telefon i znajdźmy chociaż pół godziny dla Pana. Adoracja rozpocznie się w piątek o godz. 19 i zakończy w sobotę o godz. 19.

Adoracja ma wielką moc – jest szansą spotkania żywego Boga, bezinteresownym uwielbieniem i zadośćuczynieniem za grzechy nasze i świata całego, czasem powierzenia Mu wszystkich trosk i trudnych spraw, naszych rodzin, Ojczyzny, Kościoła. Nie musimy czuć obecności Pana – w adoracji nie chodzi o nasze dobre samopoczucie czy samozadowolenie, ale wierne trwanie przy Nim, budowanie miłości i zawierzenia mimo ciemności. „Adoracja jest porównana do wygrzewania się w słońcu. Działania słońca nie widać, promienia nie chwycisz, ale widać skutki – człowiek staje się opalony. Podobnie adoracja. Modlitwa i uwielbianie, adorowanie Hostii – Boga w Ciele, jest potrzebna, daje zdrowie i ciepło duszy” – można przeczytać w jednym ze świadectw na stronie adoremus.pl.

Jan Budziaszek, znany muzyk, wyznaje, że przynajmniej pół godziny w tygodniu adoruje Pana Jezusa.
– Przeważnie jednak nie proszę o nic, a staram się słuchać. Nauczyłem się od Matki Teresy z Kalkuty takiej praktyki. Kiedy nie wiesz jaką podjąć decyzję, spędź noc przed Najświętszym Sakramentem. Rano podejmiesz właściwą decyzję, chociaż nie zawsze po ludzku będzie wydawała się dobra. Sprawdziłem wiele razy.

Miejsce: kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa na Posadzie
Termin: 3/4 lipca
Godziny: od 19 w piątek do 19 w sobotę.

materiały nadesłane

03-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook