REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Tak miasto wydaje pieniądze na stronę internetową i przydrożną reklamę (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK: Tak miasto wydaje pieniądze na stronę internetową i przydrożną reklamę (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas sesji absolutoryjnej, radny Sławomir Miklicz zwrócił uwagę na kontrowersyjne jego zdaniem wydatki miasta Sanoka w działach „Modernizacja strony www” i „Promocja poprzez reklamę i informację przydrożną”. Radny dopytał w magistracie jakie konkretnie wydatki zawierają się w tych działach. Chodzi o łączną kwotę 68 tys. zł. Odpowiedź, dla niektórych mieszkańców, może być co najmniej zaskakująca.

Podczas swojego wystąpienia oceniającego wykonanie budżetu w 2019 roku oraz politykę zarządzania miastem, radny Sławomir Miklicz zwrócił uwagę na kilka aspektów.

Między innymi na wydatki w dwóch działach zrealizowanego planu finansowego. Łączna kwota wydana na te cele to 68 tys. zł.

Jeden z działów nosi nazwę: „Modernizacja strony www”

Sławomir Miklicz / archiwum prywatne

Okazało się, że żadnej modernizacji nie było. Były to też wydatki wspierające różnego rodzaju imprezy. Zapłata zespołowi, ZAIKS, wsparcie dla jednego z klubów. Apeluję, róbmy to transparentnie! W mojej opinii nie ma co ukrywać wydatków pod takimi zapisami, bo przecież to można łatwo sprawdzić – mówił podczas sesji radny Miklicz.

Punkt „Modernizacja strony www” znajduje się w rozdziale budżetu 75075 „Promocja jednostek samorządu terytorialnego”. Plan zakładał, że zmiany na witrynie internetowej będą wykonane za kwotę 18 tys. zł. W rzeczywistości zostały one przeznaczone na inne cele.

W sprawozdaniu uwzględniono nazewnictwo z planu budżetu tj. „wydatki pn. modernizacja strony www” (taka była pozycja w planie wydatków BBR). W rzeczywistości wydatki te nie były zrealizowane, natomiast planowany budżet został wykorzystany na sfinansowanie innych celów – usłyszał radny w odpowiedzi na swoje pytanie, udzielonej przez Urząd Miasta Sanoka.

Wydatki miasta w ramach punktu „Modernizacja strony www” – 18 477 zł:

– Cześć honorarium zespołu podczas imprezy „Zakończenie wakacji” – 13 tys. zł,
– Wynagrodzenia autorskie, ZAIKS – 4,3 tys. zł,
– Sponsoring podczas mistrzostw Polski – 2,2 tys. zł,
– Wykonanie statuetek z okazji 25-lecia partnerstwa miast – 1,9 tys. zł.

grafika poglądowa

Radny Miklicz pytał również o wydatki w dziale „Promocja poprzez reklamę i informację przydrożną”

To nie jest żadna informacja przydrożna, tylko opłata za reklamy na imprezach sportowych. Można powiedzieć, że to taka dotacja dla klubów sportowych. Żeby była jasność, nie jestem temu przeciwny, aby zwiększać wydatki na wspieranie sportu, sam składałem wnioski o zwiększenie tych środków, ale jeszcze raz mówię, róbmy to transparentnie. Niech wszyscy wiedzą, że w danym paragrafie można pozyskiwać środki finansowe na organizację imprez sportowych. Gdybyśmy nie zapytali o to, nie wiedzielibyśmy, że dodatkowo 50 tys. zł zostało przekazane, w skrócie, na sport – punktował Sławomir Miklicz.

Rozpiszmy konkurs. Niech wszystkie kluby wiedzą, że takie dofinansowanie można otrzymać – dodał.

Poruszone przez radnego tematy przedstawiciele miasta wyjaśniali zarówno podczas sesji, jak i wcześniej w formie pisemnej.

Wydatki z promocji informacji przydrożnej w wysokości 49 569,30 zł dotyczą kosztów związanych z umowami przy realizacji takich zadań jak:

– Reklama miasta na trasie imprezy, dogtrekking – 12 tys. zł,
– Organizacja spływu pontonowego – 6,5 tys. zł,
– Reklama miasta w ramach sponsoringu sportowca – 5 tys. zł,
– Reklama miasta na zawodach – 3,5 tys. zł,
– Reklama miasta na trasie rajdu – 10 tys. zł,
– Obchody 25. rocznicy partnerstwa miast – 12,4 tys. zł.

– Z uwagi na reorganizację pracy wydziału promocji w roku 2019 (likwidacja), osoba, która sporządzała sprawozdanie cząstkowe robiła to po raz pierwszy i zastosowała nomenklaturę opisu wydatku jak w projekcie budżetu. W rzeczywistości wydatki dotyczyły działań promocyjnych, a nie reklamy czy informacji przydrożnej – usłyszeliśmy w odpowiedzi udzielonej przez Urząd Miasta Sanoka.

Mieszkańcom pozostaje ufać, że pozostałe działy budżetu (wydatki osiągnęły pułap ponad 200 mln zł), zostały opisane zgodnie z rzeczywistymi celami, na które wydano pieniądze z miejskiej kasy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Burmistrz przedstawił raport o stanie Gminy Miasta Sanoka (VIDEO, ZDJĘCIA)

Dyskusja o pracy burmistrza w 2019 roku (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK: Burmistrz Tomasz Matuszewski otrzymał absolutorium! (ZDJĘCIA)

foto nagłówek: grafika poglądowa

26-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)