REKLAMA
REKLAMA

Spora ilość bursztynu zatrzymana na granicy

W Medyce strażnicy graniczni udaremnili próbę przemytu do Polski ponad 31 kg bursztynu. Drogocenny jantar ukryty był w przestrzeniach konstrukcyjnych luksusowego auta kierowanego przez 34-letniego Ukraińca.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (8 stycznia) na kierunku wjazdowym do Polski na przejściu granicznym w Medyce.

Do kontroli podjechał pojazd na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

Funkcjonariusz straży granicznej kontrolujący auto zwrócił uwagę na nerwowe zachowanie 34-letniego kierowcy, obywatela Ukrainy.

W trakcie kontroli szczegółowej przeprowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami KAS, w przestrzeniach konstrukcyjnych samochodu ujawniono worki foliowe wypełnione bursztynem. Łącznie zabezpieczono ponad 31 kilogramów drogocennego kamienia. Wartość kontrabandy oszacowano na 42 tys. złotych.

Zajęty towar wraz z kierowcą został przekazany funkcjonariuszom Oddziału Celnego w Medyce, którzy wszczęli postępowanie karno-skarbowe i zabezpieczali 20 tys. zł w gotówce na poczet grożącej kary.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek udaremnienia przemytu jantaru przy udziale funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. W 2019 roku podkarpacka Straż Graniczna zatrzymała łącznie 47 kilogramów bursztynu.

BiOSG

09-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)