REKLAMA
REKLAMA

STS Sanok o krok od powrotu do PHL!

SANOK / PODKARPACIE. To już pewne! Sanoccy działacze przygotowują dokumenty i dopinają ostatnie formalności, aby pomyślnie przejść proces licencyjny. Drużyna z Podkarpacia pod nazwą STS Sanok wróci po czterech latach do gry na najwyższym poziomie ligowym!

Dokumenty rejestracyjne nowo powstałej spółki STS Sanok z o.o. zostały już złożone, a na początku przyszłego tygodnia działacze mają uzupełnić swoje zgłoszenie do Polskiej Hokej Ligi.

Cały czas trwa dopinanie budżetu, a co za tym idzie rozmowy ze sponsorami. W przyszłym tygodniu Komisja do spraw licencji PHL ostatecznie zdecyduje, czy wszystkie formalności zostały dopełnione.

Sanoccy działacze po kilku latach niebytu chcą odbudować hokej na lodzie w „Mieście Hokeja”. Fani czerwono-biało-niebieskich od lat z niecierpliwieniem czekają na powrót swoich pupili do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Odbudowa hokeja zawsze jest mozolna, dlatego wszyscy sympatycy hokeja są proszeni o wsparcie klubu i trzymanie kciuków za powrót do PHL. Jedno jest pewne, nie można na początku oczekiwać od drużyny walki o najwyższe cele. Klub będzie stawiał głównie na swoich wychowanków, których będzie wspierać kilku doświadczonych zawodników. Celem włodarzy na pewno będzie ogrywanie uzdolnionej młodzieży, która od kilku lat sięga po medale w młodzieżowym hokeju – słyszymy od klubowych działaczy.

A teraz słówko o personaliach. Zainteresowani grą w Sanoku są defensor Tomasz Skokan oraz napastnik Piotr Naparło, którzy są wychowankami klubu z grodu Grzegorza, a w poprzednich latach nie występowali zbyt dużo odpowiednio w GKS-ie Katowice i KH Enerdze Toruń.

Barwy swojego macierzystego klubu chcą też reprezentować Bogusław Rąpała, Marek Strzyżowski, Marcin Biały, Mateusz Wilusz, Kamil Olearczyk czy Hubert Demkowicz. Wszyscy mają doświadczenie z PHL-u, a w poprzednim sezonie grali w drugiej lidze słowackiej.

W Sanoku nie brakuje też uzdolnionej młodzieży. Reprezentantami polskiej młodzieżówki są przecież Konrad Filipek, Maciej Witan, Szymon Dobosz, Bartosz Florczak, Karol Biłas czy Tymoteusz Glazer. Wszyscy mają walczyć o miejsce w składzie STS-u Sanok.

źródło: hokej.net

archiwum Esanok.pl

26-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)