REKLAMA
REKLAMA

Sukcesy młodych sanockich pianistów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Już po raz jedenasty w ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w dniach 3-4 lutego miał miejsce Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz”.

W gronie niemal 170 uczestników z Białorusi, Rosji, Ukrainy oraz Polski bardzo ładnie zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku. Jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Tatarskiego z Poznania, Viery Nosiny z Moskwy oraz Ludmiły Zakopets ze Lwowa, oceniało uczestników w trzech kategoriach wiekowych.

W każdej z nich wysokie lokaty uzyskali młodzi sanoczanie, wśród których najwyższe uznanie w oczach komisji uzyskała Aleksandra Murawska z klasy Oksany Drozdowskiej zdobywając tytuł „Złotego wirtuoza” oraz Dyplom za wyróżniające wykonanie utworu Nikolaja Rakova „Scherzino”. W tej samej kategorii tytuły „Srebrnych wirtuozów” trafiły do Heli Leśniak także z klasy O. Drozdowskiej oraz Nikoli Knurek, której nauczycielem jest Janusz Ostrowski. W grupie najmłodszej „Srebrnym wirtuozem” zostały nagrodzone Laura Pietryka (naucz. Robert Handermander) oraz Alicja Sarama (naucz. J. Ostrowski) i Milena Krowiak (naucz. O. Drozdowska), a w grupie najstarszej Natalia Brud i Laura Winiarska (naucz. O. Drozdowska), Zuzanna Borczyk i Wojciech Putyra (naucz. J. Ostrowski) oraz Wiktor Birek – uczeń Moniki Śliwki. Dyplom „Brązowego wirtuoza” trafił do Estery Śniegoń, którą przygotowywała O. Drozdowska.

Konkurs odbywał się w Państwowej Szkole Muzycznej w Sanoku i miał bardzo wysoki poziom, co podkreślano podczas Koncertu Laureatów.

Wszystkim zwycięzcom i przygotowującym ich nauczycielom należą się gorące gratulacje.

źródło: materiały nadesłane

07-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)