REKLAMA
REKLAMA

Sukcesy młodych sanockich pianistów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Już po raz jedenasty w ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w dniach 3-4 lutego miał miejsce Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz”.

W gronie niemal 170 uczestników z Białorusi, Rosji, Ukrainy oraz Polski bardzo ładnie zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku. Jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Tatarskiego z Poznania, Viery Nosiny z Moskwy oraz Ludmiły Zakopets ze Lwowa, oceniało uczestników w trzech kategoriach wiekowych.

W każdej z nich wysokie lokaty uzyskali młodzi sanoczanie, wśród których najwyższe uznanie w oczach komisji uzyskała Aleksandra Murawska z klasy Oksany Drozdowskiej zdobywając tytuł „Złotego wirtuoza” oraz Dyplom za wyróżniające wykonanie utworu Nikolaja Rakova „Scherzino”. W tej samej kategorii tytuły „Srebrnych wirtuozów” trafiły do Heli Leśniak także z klasy O. Drozdowskiej oraz Nikoli Knurek, której nauczycielem jest Janusz Ostrowski. W grupie najmłodszej „Srebrnym wirtuozem” zostały nagrodzone Laura Pietryka (naucz. Robert Handermander) oraz Alicja Sarama (naucz. J. Ostrowski) i Milena Krowiak (naucz. O. Drozdowska), a w grupie najstarszej Natalia Brud i Laura Winiarska (naucz. O. Drozdowska), Zuzanna Borczyk i Wojciech Putyra (naucz. J. Ostrowski) oraz Wiktor Birek – uczeń Moniki Śliwki. Dyplom „Brązowego wirtuoza” trafił do Estery Śniegoń, którą przygotowywała O. Drozdowska.

Konkurs odbywał się w Państwowej Szkole Muzycznej w Sanoku i miał bardzo wysoki poziom, co podkreślano podczas Koncertu Laureatów.

Wszystkim zwycięzcom i przygotowującym ich nauczycielom należą się gorące gratulacje.

źródło: materiały nadesłane

07-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)