REKLAMA
REKLAMA

SYGNAŁ OD INTERNAUTY: Kupno pieczywa a koronawirus

SANOK / PODKARPACIE. Podczas zakupów ludzie w sklepach dotykają pieczywo rękami? Zwróć im uwagę. Jeśli chleb czy bułki miętoszą chorzy na grypę, roznoszą niebezpieczne wirusy. Zwłaszcza teraz łatwo możemy się zarazić.

Pan Ryszard z Sanoka oburzył się widząc, jak starsza kobieta nachyliła się w delikatesach nad koszem i wybierała pieczywo rękami i ściskając je, sprawdzając czy są świeże, przerzuciła chyba z 10 bułek.

To niehigieniczne i zaraźliwe

– Zirytowany zapytałam, co pani robi? Przecież to niehigieniczne. Ktoś kupi te obmacane bułki. Na to kobieta oburzyła się, próbowałem rozmawiać z personelem, że w dobie koronawirusa pieczywo powinno być wydawane przez ekspedientkę z za lady, przecież jest taka możliwość, ale twierdzili, że tylko sanepid może im zabronić takiej sprzedaży, w większości sklepów i supermarketów jest podobnie. Wszyscy w dzisiejszym czasie nas pouczają począwszy od Prezydenta, Premiera, Marszałków Sejmu i Senatu, Wojewodów, Dyrektorów Sanepidu, lekarzy i wszystkich przekazów medialnych, jak należy się zachować by nie doszło do zarażenia się ciężką chorobą, jaki jest koronawirus i inne. A może pomyślałby ktoś w Rządzie by zabronić sprzedaży art. spożywczych, które nie są zapakowane. Jeśli ktoś wyciera zakatarzony nos w chusteczkę, albo kaszląc zasłania usta dłonią, a potem nie myjąc rąk przebiera pieczywo, wirusy przenoszą się na następną osobę. Pieczywa przecież w domu nie myjemy, jak owoce czy warzywa. Może czas by ktoś zainteresował się taką sytuacją i wydał stosowne rozporządzenia – apeluje pan Ryszard. 

Ze sklepów „znikają” produkty o długim terminie ważności. Jak sytuacja wygląda w sanockich sklepach? Nadsyłajcie Państwo zdjęcia: redakcja@esanok.pl .

To zdjęcie od Internauty wykonane wczoraj (11 bm.)  w godzinach wieczornych w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Sanoku. 

Wysłanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację na łamach portalu eSanok.pl.

Przypominamy o zachowaniu praw autorskich. Nadesłane fotografie traktowane będą przez redakcję jako własność osoby wysyłającej maila. Jeżeli nadesłane zdjęcia pochodzą od osób trzecich, a nie są wysyłane przez nie osobiście, prosimy o wpisanie w treści maila wyrażenie zgody przez autora na publikację oraz równoczesne podanie imienia i nazwiska twórcy. W przypadku kradzieży fotografii redakcja będzie zobowiązana do przekazania policji wszelkich danych mogących doprowadzić do odpowiedzialności karnej.

12-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)