REKLAMA
REKLAMA

SYGNAŁ OD INTERNAUTY: Kupno pieczywa a koronawirus

SANOK / PODKARPACIE. Podczas zakupów ludzie w sklepach dotykają pieczywo rękami? Zwróć im uwagę. Jeśli chleb czy bułki miętoszą chorzy na grypę, roznoszą niebezpieczne wirusy. Zwłaszcza teraz łatwo możemy się zarazić.

Pan Ryszard z Sanoka oburzył się widząc, jak starsza kobieta nachyliła się w delikatesach nad koszem i wybierała pieczywo rękami i ściskając je, sprawdzając czy są świeże, przerzuciła chyba z 10 bułek.

To niehigieniczne i zaraźliwe

– Zirytowany zapytałam, co pani robi? Przecież to niehigieniczne. Ktoś kupi te obmacane bułki. Na to kobieta oburzyła się, próbowałem rozmawiać z personelem, że w dobie koronawirusa pieczywo powinno być wydawane przez ekspedientkę z za lady, przecież jest taka możliwość, ale twierdzili, że tylko sanepid może im zabronić takiej sprzedaży, w większości sklepów i supermarketów jest podobnie. Wszyscy w dzisiejszym czasie nas pouczają począwszy od Prezydenta, Premiera, Marszałków Sejmu i Senatu, Wojewodów, Dyrektorów Sanepidu, lekarzy i wszystkich przekazów medialnych, jak należy się zachować by nie doszło do zarażenia się ciężką chorobą, jaki jest koronawirus i inne. A może pomyślałby ktoś w Rządzie by zabronić sprzedaży art. spożywczych, które nie są zapakowane. Jeśli ktoś wyciera zakatarzony nos w chusteczkę, albo kaszląc zasłania usta dłonią, a potem nie myjąc rąk przebiera pieczywo, wirusy przenoszą się na następną osobę. Pieczywa przecież w domu nie myjemy, jak owoce czy warzywa. Może czas by ktoś zainteresował się taką sytuacją i wydał stosowne rozporządzenia – apeluje pan Ryszard. 

Ze sklepów „znikają” produkty o długim terminie ważności. Jak sytuacja wygląda w sanockich sklepach? Nadsyłajcie Państwo zdjęcia: redakcja@esanok.pl .

To zdjęcie od Internauty wykonane wczoraj (11 bm.)  w godzinach wieczornych w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Sanoku. 

Wysłanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację na łamach portalu eSanok.pl.

Przypominamy o zachowaniu praw autorskich. Nadesłane fotografie traktowane będą przez redakcję jako własność osoby wysyłającej maila. Jeżeli nadesłane zdjęcia pochodzą od osób trzecich, a nie są wysyłane przez nie osobiście, prosimy o wpisanie w treści maila wyrażenie zgody przez autora na publikację oraz równoczesne podanie imienia i nazwiska twórcy. W przypadku kradzieży fotografii redakcja będzie zobowiązana do przekazania policji wszelkich danych mogących doprowadzić do odpowiedzialności karnej.

12-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)