REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: 6 mln zł na minusie (VIDEO)

SZPITAL SANOK: 6 mln zł na minusie (VIDEO)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Sanockiego (21 bm.) pochylono się nad uchwałą w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej sanockiego szpitala. Paradoksalnie pandemia koronawirusa pozytywnie wpłynęła na finanse szpitala. Pozytywnie nie znaczy jednak, że szpital zamknie rok na plusie. Według aktualnych danych strata w 2020 roku wyniesie 6 mln zł. Wstępnie zakładano, że będzie to 13 mln zł.

Już po poniedziałkowej sesji Rady Powiatu Sanockiego, radni drogą mailową otrzymali informację o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Sanockiego za I półrocze 2020 roku. Znajduje się w nim m.in. dokładne wyliczenie o zobowiązaniach sanockiego szpitala. W podsumowaniu możemy zauważyć, że zadłużenie sięga 51 mln zł! Należy do tego doliczyć odsetki od przedstawionych zobowiązań. Jak również 10 mln zł kredytu, na którego zaciągnięcie Rada Społeczna przy SP ZOZ w Sanoku, dała przyzwolenie.

Więcej w materiale filmowym!

23-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)