REKLAMA
REKLAMA

To była jedna z najkrwawszych górskich bitew! (VIDEO, ZDJĘCIA)

To była jedna z najkrwawszych górskich bitew! (VIDEO, ZDJĘCIA)

DUKLA / PODKARPACIE. W 76. rocznicę jednej z najkrwawszych górskich bitew II wojny światowej, zwanej operacją dukielsko-karpacką, oddano hołd poległym.

Obchody odbyły się 5 października br. w Dukli na Cmentarzu Wojennym, gdzie spoczywają polegli podczas walk w Karpatach jesienią 1944 roku. W tym roku ze względu na pandemię Covid-19 uroczystości na Słowacji zostały odwołane. Gości powitał burmistrz Dukli Andrzej Bytnar. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, wojska, policji, straży pożarnej. W uroczystości wziął również udział poseł na Sejm RP Piotr Uruski. Modlitwę za poległych odmówił gwardian i kustosz Sanktuarium św. Jana z Dukli o. Tacjan Mróz. Głos zabrali poseł RP Piotr Uruski, starosta krośnieński Jan Pelczar. Wieńce złożyli: poseł na Sejm RP Piotr Uruski, w imieniu samorządu województwa podkarpackiego członek Zarządu Województwa Podkarpackiego p. Anna Huk, w imieniu Województwa Podkarpackiego dyr. generalny Marcin Zaborniak, w imieniu władz samorządowych okresu Svidnik prednosta Michal Il’Kanin. Wieńce złożyli również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Krośnie wraz z Komisariatem Policji w Dukli, przedstawiciele Komendy PSP w Krośnie. W imieniu gminy Dukla wieńce złożyli: burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg i dyrektorka Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzata Walaszczyk-Faryj. Przedstawiciele: gminy Dukla, starostwa powiatowego w Krośnie i okresu Svidnik złożyli wieniec pod Krzyżem Pojednania i zapalili znicz pamięci.

tekst: Krystyna Boczar-Różewicz
źródło: serwis informacyjny Gminy Dukla
video i foto: Artur Mycio

06-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)