REKLAMA
REKLAMA

Tragedia na drodze. Nie żyje 17-letnia dziewczyna (ZDJĘCIA)

NOWA WIEŚ / PODKARPACIE. W czwartek po południu w miejscowości Nowa Wieś w powiecie krośnieńskim doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zmarła 17-letnia dziewczyna. Druga z poszkodowanych osób śmigłowcem LPR z Sanoka została przetransportowana do szpitala. Kierowca samochodu ciężarowego oddalił się z miejsca zdarzenia, ale niedługo później został zatrzymany przez policję.

W dniu 17.09.2020 r. o godz. 16:57 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Nowa Wieś. Na miejscu okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego i samochodu ciężarowego. Samochodem osobowym podróżowało w sumie 3 osoby, z czego jedna osoba została poszkodowana, jedna niestety poniosła śmierć na miejscu. Kierowca samochodu ciężarowego oddalił się z miejsca zdarzenia, lecz został zatrzymany przez policję w miejscowości Równe. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (resuscytacji krążeniowo-oddechowej), zabezpieczeniu i przyjęciu śmigłowca LPR – relacjonują strażacy z OSP KSRG Dukla.

Do działań wyjechał samochód GBARt Mercedes Atego.

AKTUALIZACJA:

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Nowa Wieś. W wyniku zderzenia ciężarowego dafa z volkswagenem, śmierć poniosła 17-letnia pasażerka osobówki. W wypadku ucierpieli również dwaj młodzi mężczyźni, którzy podróżowali volkswagenem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17, na odcinku drogi krajowej nr 19 na pograniczu miejscowości Trzciana i Nowa Wieś. Wstępnie ustalono, że 44-letni kierujący ciężarowym dafem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego ciągnięta przez niego przyczepa uderzyła w jadącego z przeciwka volkswagena.

Osobówką podróżowało trzy osoby. Na miejscu zginęła 17-letnia pasażerka volkswagena. 21-letni kierujący oraz drugi pasażer, zostali przetransportowani do szpitala. Obrażenia nie zagrażają ich życiu.

Kierujący ciężarówką, nie udzielił poszkodowanym pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany kilka kilometrów dalej, na jednej ze stacji benzynowych. 44-latek trafił do policyjnego aresztu. Uczestnicy byli trzeźwi.

Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

KMP Krosno

KMP Krosno

KMP Krosno

Jednostki biorące udział w akcji:

– 3 x JRG KROSNO
– OSP KSRG DUKLA
– OSP Jasionka
– Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie
– Pogotowie Ratunkowe Szpital Specjalistyczny w Jaśle
– Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik 10 Sanok
– Policja

źródło: Red., OSP KSRG Dukla

foto: OSP KSRG Dukla

18-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)