REKLAMA
REKLAMA

Trzech Syryjczyków zatrzymanych w okolicach Arłamowa

GRANICA / PODKARPACIE. W pierwszych dniach nowego roku (2020), funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w okolicach Arłamowa na Podkarpaciu trzech Syryjczyków, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Wraz z imigrantami zatrzymano organizatorów przerzutu, Polaka oraz Syryjczyka, którzy odebrali imigrantów z granicy i zamierzali przewieźć ich do Niemiec.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę (4 stycznia) w okolicach Arłamowa na Podkarpaciu. Patrol Straży Granicznej z palcówki w Huwnikach ujawnił ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski.

Szybko podjęte przez funkcjonariuszy z Huwnik i Wojtkowej działania graniczne doprowadziły do zatrzymania sprawców przekroczenia. Okazali się nimi być obywatele Syrii, dwóch w wieku 33 oraz jeden w wieku 34 lat. Nie posiadali dokumentów. Wraz z nielegalnymi imigrantami, na gorącym uczynku zatrzymano organizatorów przerzutu. Był to 39-letni Polak oraz 35-letni Syryjczyk legalnie przebywający na terenie UE. Mężczyźni podjechali do granicy autem na niemieckich numerach rejestracyjnych, podjęli imigrantów z granicy i zamierzali dowieźć ich do Niemiec.

Zatrzymani imigranci usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa do czego się przyznali. Zeznali, że kilka lat przebywali na Ukrainie, gdzie pracowali i studiowali. Tam się poznali i postanowili wspólnie wyruszyć na Zachód. Europy. Do granicy podjechali taksówką, dalej prowadziła ich nawigacja w telefonie. Cudzoziemcom wyznaczono karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i przekazano z powrotem na Ukrainę.

Z kolei obywatel Polski oraz Syrii usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Przyznali się do czynu. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze, m.in. w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportów. Ostateczną decyzję w ich sprawie podejmie sąd.

To pierwsza w 2020 roku grupa nielegalnych imigrantów zatrzymana na Podkarpaciu. W 2019 roku zatrzymano 133 imigrantów których celem nielegalnego przekroczenia była migracja do krajów Europy.

BiOSG

07-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)