REKLAMA
REKLAMA

Trzy namioty pod sanockim szpitalem. „Nie róbmy paniki” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Przy sanockim szpitalu rozłożono trzy namioty, które w razie wystąpienia większej liczby zakażeń koronawirusem na naszym terenie, służyć będą bezpiecznej segregacji i separacji osób z podejrzeniem zachorowania. Szpital uspokaja, że nie mamy do czynienia z gwałtownym wzrostem zachorowań, a montaż namiotów wynika z nałożonych przez wojewodę obowiązków.

W przypadku zgłaszania się do szpitala większej liczby pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, jednostka musi być przygotowana na wypełnienie procedur dotyczących izolacji.

Ustawienie dwóch namiotów (A, B) wynika z realizacji polecenia Wojewody Podkarpackiego, które mówi o organizacji pracy Izby Przyjęć/Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w sposób umożliwiający bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych osób przebywających na IP/SOR poprzez wydzielenie: A. strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 bez objawów i B. strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 prezentujących objawy (kaszel, gorączka, duszność). Wydzielenie dwóch ścieżek dla naszych pacjentów w celu poddania ich wstępnemu badaniu (pretriage) ma na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się zakażeń – wyjaśnia Agnieszka Bassara-Wójciak, Specjalista ds. Epidemiologii SPZOZ w Sanoku.

To samo rozwiązanie postanowiliśmy zastosować w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym z uwagi na to, że w strukturach oddziału wyodrębniona jest Izba Przyjęć – mówi Agnieszka Bassara-Wójciak.

Jak podkreślają nasi rozmówcy reprezentujący sanocki szpital, na chwilę obecną nie mamy do czynienia z gwałtownym zwiększeniem liczby pacjentów podejrzewanych o zakażenie koronawirusem. Pojawienie się namiotów wynika z nałożonych przez wojewodę obowiązków.

 

Namiot przy oddziale obserwacyjno-zakaźnym ustawiali w poniedziałek strażacy z OSP Niebieszczany.

Miejmy nadzieję, że nasz namiot pod oddziałem zakaźnym sanockiego szpitala nie będzie musiał być wykorzystany, ale jak to mówią, lepiej dmuchać na zimne. Zostaliśmy poproszeni o rozstawienie pneumatyka i w poniedziałek w godzinach popołudniowych zostało to wykonane – piszą na swoim profilu strażacy z OSP Niebieszczany.

Jedna prośba… Kochani nie róbmy paniki, bo nie ma to związku z nagłym dużym wzrostem zakażeń koronavirusem w powiecie sanockim. Obecnie takie namioty znajdują się pod większością szpitali w Polsce jako ewentualne wsparcie… Życzymy wszystkim dużo zdrówka – dodają ochotnicy z Niebieszczan.

Z kolei te namioty ustawione są przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

foto: nadesłane

źródło: Red., Facebook

21-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)