REKLAMA
REKLAMA

Trzy namioty pod sanockim szpitalem. „Nie róbmy paniki” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Przy sanockim szpitalu rozłożono trzy namioty, które w razie wystąpienia większej liczby zakażeń koronawirusem na naszym terenie, służyć będą bezpiecznej segregacji i separacji osób z podejrzeniem zachorowania. Szpital uspokaja, że nie mamy do czynienia z gwałtownym wzrostem zachorowań, a montaż namiotów wynika z nałożonych przez wojewodę obowiązków.

W przypadku zgłaszania się do szpitala większej liczby pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, jednostka musi być przygotowana na wypełnienie procedur dotyczących izolacji.

Ustawienie dwóch namiotów (A, B) wynika z realizacji polecenia Wojewody Podkarpackiego, które mówi o organizacji pracy Izby Przyjęć/Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w sposób umożliwiający bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych osób przebywających na IP/SOR poprzez wydzielenie: A. strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 bez objawów i B. strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 prezentujących objawy (kaszel, gorączka, duszność). Wydzielenie dwóch ścieżek dla naszych pacjentów w celu poddania ich wstępnemu badaniu (pretriage) ma na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się zakażeń – wyjaśnia Agnieszka Bassara-Wójciak, Specjalista ds. Epidemiologii SPZOZ w Sanoku.

To samo rozwiązanie postanowiliśmy zastosować w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym z uwagi na to, że w strukturach oddziału wyodrębniona jest Izba Przyjęć – mówi Agnieszka Bassara-Wójciak.

Jak podkreślają nasi rozmówcy reprezentujący sanocki szpital, na chwilę obecną nie mamy do czynienia z gwałtownym zwiększeniem liczby pacjentów podejrzewanych o zakażenie koronawirusem. Pojawienie się namiotów wynika z nałożonych przez wojewodę obowiązków.

 

Namiot przy oddziale obserwacyjno-zakaźnym ustawiali w poniedziałek strażacy z OSP Niebieszczany.

Miejmy nadzieję, że nasz namiot pod oddziałem zakaźnym sanockiego szpitala nie będzie musiał być wykorzystany, ale jak to mówią, lepiej dmuchać na zimne. Zostaliśmy poproszeni o rozstawienie pneumatyka i w poniedziałek w godzinach popołudniowych zostało to wykonane – piszą na swoim profilu strażacy z OSP Niebieszczany.

Jedna prośba… Kochani nie róbmy paniki, bo nie ma to związku z nagłym dużym wzrostem zakażeń koronavirusem w powiecie sanockim. Obecnie takie namioty znajdują się pod większością szpitali w Polsce jako ewentualne wsparcie… Życzymy wszystkim dużo zdrówka – dodają ochotnicy z Niebieszczan.

Z kolei te namioty ustawione są przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

foto: nadesłane

źródło: Red., Facebook

21-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)