REKLAMA
REKLAMA

UNIHOKEJ: Reprezentacja SLU zagra w Pucharze Polski (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Już w ten weekend odbędzie się Energa Puchar Polski Mężczyzn w Unihokeju! Impreza będzie rozgrywana na 2 halach w Gorzowie Wielkopolskim. Zawody mają otwartą formułę, dlatego do rywalizacji mogły się zgłosić zarówno zrzeszone jak i niezrzeszone drużyny. Z możliwości tej skorzysta zespół BESCO, czyli reprezentacja Sanockiej Ligi Unihokeja.

W zawodach nie weźmie udziału piąta drużyna poprzedniego sezonu Energa Ekstraligi Mężczyzn Wilki Sanok. W klubie doszło do wielu zmian, w efekcie czego zespół wycofał się z rozgrywek w sezonie 2020/2021.

Barw Sanoka bronić będzie za to inna drużyna – BESCO, złożona z zawodników występujących w Sanockiej Lidze Unihokeja, głownie z zespołów BESCO i Sanockie Niedźwiedzie.

Dzięki wsparciu kilku sponsorów udało się zorganizować środki na występ drużyny złożonej z zawodników występujących w Sanockiej Lidze Unihokeja w tegorocznej edycji Energa Pucharu Polski Mężczyzn! Sponsorem głównym drużyny, która będzie reprezentowała SLU na tej imprezie jest firma Besco – nadajemy wodzie kształt! Bardzo dziękujemy za zaufanie i wsparcie, bez którego ten wyjazd byłby niemożliwy! Zawodnicy przygotowują się do turnieju już od kilku tygodni, aby powalczyć o jak najlepszy wynik – czytamy w komunikatach publikowanych przez SLU w mediach społecznościowych (Fb).

Foto (3): Tomasz Sowa / archiwum

Kto zagra w Pucharze?

Rozgrywki unihokejowego Pucharu Polski z założenia są formą, w której udział wziąć może każda (zarówno zrzeszona, jak i niezrzeszona) drużyna unihokeja. W tym roku do turnieju, który zaliczany jest jeszcze do poprzedniego sezonu (pierwotną datą Energa Pucharu Polski Mężczyzn była końcówka maja – termin przełożony wskutek pandemii), zgłosiło się łącznie 12 drużyn: 7 z nich występowało w ubiegłym sezonie w Energa Ekstralidze Mężczyzn, z kolei 4 na poziomie regionalnych lig amatorskich. Stawkę uzupełnił zespół dotychczas występujący w rozgrywkach juniorskich (Victoria Gułtowy).

Lista drużyn:

 • UKS Bankówka Zielonka (Energa Ekstraliga)
 • SKS Olimpia Łochów (Energa Ekstraliga)
 • UKS Fenomen Babimost (Energa Ekstraliga)
 • I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski (Energa Ekstraliga)
 • KS Lokomotiv Czerwieńsk (Energa Ekstraliga)
 • TLU Kala-Izolacje Toruń (Energa Ekstraliga)
 • Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej (Energa Ekstraliga)
 • Bruins Rybnik (Śląska Liga Unihokeja)
 • Black Shadows Nowy Targ (Podhalańska Liga Unihokeja)
 • BESCO Sanok (Sanocka Liga Unihokeja)
 • Smoki Kraków (Śląska Liga Unihokeja)
 • UKS Victoria Gułtowy (Rozgrywki juniorskie PZUnihokeja)

Jakim systemem rozegrany zostanie turniej?

Energa Puchar Polski Mężczyzn będzie się składał z fazy grupowej i pucharowej. Najpierw drużyny rozegrają mecze „każdy z każdym”; w czterech 3-zespołowych grupach. Następnie po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy utworzą pary ćwierćfinałowe (według klucza 1A-2C, 2A-1C, 1B-2D, 2B-1D), a drużyny z ostatnich miejsc w grupach zagrają o miejsca 9-12 (według klucza 3A-3C, 3B-3D, a następnie zwycięzcy o 9. miejsce, przegrani o 11. miejsce). Mecze Pucharu Polski, w odróżnieniu od spotkania ligowego, który rozgrywany jest w trzech odsłonach po 20 minut efektywnego czasu gry, potrwają 2 x 20 minut, również z zatrzymywanym czasem.

Kompletny terminarz spotkań można znaleźć na stronie Polskiego Związku Unihokeja.

Podział na grupy:

Grupa A: I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp., KS Lokomotiv Czerwieńsk, Bruins Rybnik
Grupa B: UKS Fenomen Babimost, Black Shadows Nowy Targ, TLU Kala-Izolacje Toruń
Grupa C: SKS Olimpia Łochów, BESCO Sanok, Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej
Grupa D: UKS Bankówka Zielonka, Smoki Kraków, UKS Victoria Gułtowy

Gdzie będą rozgrywane mecze?

Arenami spotkań będą 2 gorzowskie hale sportowe:
● Hala nr 1: ZSO nr 1 przy ul. Puszkina 31
● Hala nr 2: SP nr 20 przy ul. Szarych Szeregów 7

Transmisja TV ze spotkań Energa Pucharu Polski

Na koniec bardzo dobra informacja dla wszystkich kibiców, którzy nie będą mogli osobiście podziwiać poczynań polskich unihokeistów w starciach tuż przed rozpoczęciem rozgrywek sezonu 2020/2021. Otóż WSZYSTKIE spotkania z hali nr 1 (a więc również 2 ćwierćfinały,
wszystkie półfinały, mecz o 3. miejsce i finał) będzie można oglądać NA ŻYWO na kanale YouTube Polski Unihokej.

Pozostałe informacje będą publikowane na bieżąco na stronie Facebook Polski Unihokej.

Sponsorem tytularnym Pucharu Polski Mężczyzn 2020 w Unihokeju jest Grupa ENERGA. #EnergaUnihokej – razem możemy więcej! Zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Lubuskiego. Turniej objęty jest Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

źródło: Red., Polski Unihokej – materiały nadesłane

foto: Tomasz Sowa / archiwum z meczów SLU

09-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)